Citat:
Ursprungligen postat av Skydog
PK - Politiskt korrekt; vilket innebär att du inte får kritisera någon som inte är Svensk eller ens nämna att de inte är Svenska. Gör du det så är du per automatik en dålig människa. Enligt mig är det sista decenniet Sverige levde 80-talet, möjligen första halvan av 90-talet. Detta beror inte till 100% på de respektlösa bruna primatiska nygyggarna utan på att resten av världen är på väg att hinna ifatt västvärlden ifråga om ekonomisk standard och välfärd.
Det finns inget vi kan göra åt detta faktum. Sorgligt nog så är du idag mindre värd än den nya spetskompetens som misshandlade dig, ord står mot ord, var en god Svensk och knyt näven i byxfickan och gå vidare.
Aha PK. Då förstår jag!
Mm.. polisen lade ner förundersökningen eftersom den misstänkte "blånekade" till brott.
De återupptog den dock på min begäran.
Väntar fortfarande "4 veckor sedan" på svar från polisen.
Så jag har börjat tvivla på deras dedikering i uppgiften till fråga.
Nu är jag onykter och önskar som sagt adresserna till alla colombianer i skellefteå så att jag kan påskynda förundersökningen.,