Citat:
Ursprungligen postat av GlennvonGoteborg
Men ni är ovilliga att ta till er konstruktiv kritik.
Det är ingenting jag har upplevt, utan tvärtom är man ofta villa att nappa på idéer om de är bra och enkla att genomföra. Det hjälper dock om man är trevlig i tonen. Själv har jag spenderat ganska timmar vid det här laget med att svara på folks frågor och funderingar. Är någon otrevlig och dryg, ja då blir man naturligtvis på sämre humör.
Kläder är naturligtvis viktiga, särskilt bland offentliga företrädare, jag tycker däremot att ledningen generellt sett klär sig bra och vårdat. Målsättningen bör vara att se ut som folk gör mest och inte skilja sig speciellt mycket i det avseendet. Vi är folket helt enkelt, och det är också folket vi kämpar för. Det ska gå att känna igen sig i SvP för människor, även när det kommer till ytliga attribut.
Angående Daniels brist på frisyr så är ju det helt upp till honom själv, vad han trivs med. Ingen klagade väl på Björn Söder, Sällström eller Erik Almqvist vad jag minns, eller?