Citat:
Ursprungligen postat av blofeldt
För att kunna driva igenom SvP-s politik, som skulle innebära tvärstopp för all invandring till Sverige, samt alla alla icke rasrena personer kastas ut från landet, så fordras det att SvP får 51% av rösterna i allmänna val. SvP fick i valet 2010 endast 681 röster (0.01%). Det är en lång väg SvP har att vandra.
Visst har vi en lång väg att vandra och visst har vi också oddsen emot oss. Samhällsförändringar, även radikala sådana kan dock ske relativt snabbt. Inte minst när situationen blir allt mer ohållbar, otrygg och våldsam. Det har vi sett förr i historien och vi kommer definitivt få se det igen - även här i Sverige. Det viktiga är att vi då befinner oss på den vinnande sidan snarare än den förlorande.
Citat:
Ursprungligen postat av TheAwesomeboy1993
Synd!
Tyvärr tror jag att vår kamp är ganska lönlös, då så pass många kan vara hjärntvättade!

Det kan tyckas så ibland, men vad är alternativen till att fortsätta kämpa och arbeta för ett sunt och svenskt Sverige? Att lägga sig ner på marken och dö? Ingen kamp är förlorad förrän det inte längre finns några som kämpar. Vi ska fortsätta arbeta för ett bättre Sverige, och i förlängningen ska vi också segra.
Alternativet är att vårt land och vår frihet tas ifrån oss och att vi till sist blir en maktlös och undanträngd minoritet i vårt eget land innan vi slutligen går under.
Vi har dessutom sanningen och verkligheten på vår sida, något som våra till synes övermäktiga motståndare saknar. Deras vapen är istället lögnen och den kluvna tungan.