2012-11-22, 05:49
#1
Min första Tripp-Raport så klaga inte!
Substans: Weed (Brunt+Grönt) + Valium.
Dos: Brunt: 3G. Grönt: Några bloss. Valium: 10Mg
Ålder: 18 Kön: Man Vikt: 61
Tid: ~5+~ timmar.
Tidigare erfarenheter: Cannabis, Benzo, Boffning.
Innan avfärden!
Det var Lördag och jag vaknade upp runt 13:00, satte mig vid datorn och började kolla igenom Existenz osv, standard. Hade inga planer för idag.
Senare mot kvällen ~17:00~ så ringde en kompis (Kallar honom för L) upp mig och frågade vad jag hade för planer idag / ikväll, om jag var taggad på Lan med lite skönt godis.
Tog mitt pick&pack och drog snabbare än blixten!

När jag väl kom fram så sprang jag upp och lämnade alla prylar, lika snabbt som jag kom upp så skulle jag och L springa ner igen för att dra upp mot centrum för att möta (Heter nu F), då vi sedan skulle dra och fixa rökat.
Vi möter ca 5 minuter från hans hus, sen börjar vi röra oss!
L hade tidigare idag sagt att han hade fixat en överaskning, han hade "tagit" en. Pimplade ner den under tungan och lät den försvinna.. Kände inte ett skit, hade då gått 1 timme.
Berädda? Nu börjar resan!
Dem första blossen på Joppen. -19:00-.
Vi kom in till såkallad P och började genast mecka 2 spliffs för att sedan röka dom! Vi meckar ena med rätt så mycket, ingen aning om hur mycket det var. ( Kände fortfarande inget skit av det innan ).
Väl då vi tände dom 2 fina juvelerna och skickade runt dom så snackade vi lite lungt, fnissade och pratade om vår framtid. Efter ett tag tog det stopp för mig och jag tackade nej, efter 2 minuters paus så körde jag på igen.
Påväg hem till bongarna! ~19:40~
Jag är nu helt borta, förstår inte varför. Jag har hört dagarna efter att jag inte kunde gå, jag "Kröp" ca 1 kilometer, medans alla andra hade garvat sönder åt mig.
Vi skulle upp till Centrum och köpa lite Munchies men det gick inte så bra pga min gångsstil, men sen kom vi på att vi hade en jävla massa Munchies hemma som vi hade köpt! Så vi gick hem, medans dom garvade åt att jag kröp.
Hemma nu! ~20:00~
Medans jag och dom 2 polarna var hemma och kopplade ihop alla datorer så ringde dom andra som var påväg hit och sa att dom var på G, då F sprang och mötte dom medans jag och L tog runt 4 bonghits var.
Allt gick så segt, jag och L satt och kollade på Tv i hopp på att dom skulle komma.
Klockan var nu runt 21:15 då dom dök upp och allt började!
Guds resa: ~21:30~
Alla hade fått upp sina datorer, ena hade med sig en hel jävla påse med G, luktade blommor. Ena började mecka en medans vi andra satt och spelade.
Vid detta stadium så har jag tappat all tidsuppfattning.
Jag fick en skön känsla av att allt var en "tävling" för att vinna en ny Super-Dator från DreamHack.
Jag kommer ihåg ( Är fan 100 ) på att jag HAR deltagit i denna tävling på internet under min livstid! Det kändes 100% som det, att jag skrev under en massa formulär, mina päron var tvugna att godkänna detta, och allt skulle sändas på TV. ( Kommer ihåg att det stog: "Vi kommer inte säga till när tävlingen börjar, allt kommer ske under en "Tripp" som du inte är medveten om, alla kommer sitta i ett rum och "Lana", den som vinner tävlingen vinner datorn ).
Men jag vet inte.. Jag kanske "sett" denna "tävling" i mitt förra liv? Eller i mitt kommande liv?
Det var iallafall en skön jävla känsla! Obeskrivlig.
Djävulens resa börjar:
Tiden gick och vi spelade, alla var så jävla stekta, tror jag iallafall..
Vi skulle gå upp och laga käk, jag hörde L säga "Ska vi pröva trappan?" till någon annan.
Efter det så stannade allt runt om mig, och hela mitt rum vred sig, som på denna bild: http://claudiastefan.se/Bilder/2005/...j/DSCN0488.JPG
Där blev jag allvarligt rädd och frågade "Hur fan gjorde ni detdär?"
Allt jag hörde var "Vadå? Vad för något?"
Jag blev sur men sa inget, tänkte "Vafan, jävla idioter".
Efter det så minns jag absolut ingenting.
Well, det var allt för mig! Som sagt min första Rapport så klaga inte!
Annars så var allt skönt. Rus i början: 5/5. Rus efter alla homies kom: 3/5. Rus efter trappan: 0/5.
__________________
Senast redigerad av Qualitys 2012-11-22 kl. 06:18. Anledning: Fel knapp :D
Senast redigerad av Qualitys 2012-11-22 kl. 06:18. Anledning: Fel knapp :D