Citat:
Ursprungligen postat av jollybumper
Får gratulera dig först och främst att du fått tillbaka dina pengar. Då detta oftast fungerar och att de kan ta ett tag innan man får tillbaka pengarna stämmer. Det är helt korrekt man underhåller enbart sina egna pengar. Systemet gör kunderna så underhållna att de inte märker av det, det är väldigt svårt att utveckla ett beroende när man förstår det. Denna tråd är viktig för framtiden då de nya slots spelen inte följer de gamla spelens struktur som många tror.
Varians, algoritmer existerar dem ens i online slots idag? när man kan vinna tillbaka sina pengar på vilken slot som helst som återföljer i återbetalningsprocenten. Bara man inte gör bort sig och börjar satsa 100kr åt gången när man inte har råd, det innebär i sikt att det blir svårare att vinna tillbaka den stora summan man lyckats satsa som fattig. En rik man har fördel då han alltid har råd att satsa 100kr åt gången för att vinna tillbaka sina pengar etc.
Slotsen blir ständigt uppdaterade då man kan se de stora i de stora tillverkarnas arbetsansökningar där de söker matematiker "som ska som få spelare att spela mera"
Går jag tillbaka i tiden och ser på mitt första inlägg kan jag bara instämma. Att spela online slots är som att ta ett dumt smslån fast i omvänd åtanke. Problemet är bara att man får tillbaka sina pengar under en för lång period men man måste gå in med pengarna före vilket är dumt.
Underhållning kommer bli ett starkare ord, framtida granskningar, torskar som kommer behöva behandlas i framtiden av staten. Till slut kommer det komma en utredning och kanske lagstiftning på hur vinster får uttryckas i media. Att behöva skatta dessa pengar är bara dumt som man är tvungen att göra hos vissa casinon. Alltså förlorar man ytterliggare på det bakvända smslånet man gjort.
Men systemet är uppbyggt till aktörernas fördel, problemet är bara att det går utan ansvar.
Tack. Snacka om att skriva ett kontrakt med djävulen. Sitta och harva för att få tillbaka sina pengar kan man få göra i flera år om man inte är medveten om hur systemet fungerar.
Sen ger Mr Green ut bara loggar som sträcker sig 3 månader tillbaka så att man inte ska kunna räkna ut hur mycket man har förlorat och vunnit ifall man har suttit och spelat i ett år - om man kommer på att man ska börja räkna efter 1 år.
Sen alla dessa bonus pengar man får, de lär ju vara nå slags fiktiva pengar som är uträknat så att man ska förlora dessa i slutändan. Vad vet jag, dessa är bara mina spekulationer. Man kan ju plocka ut tusentals kronor i bonusar, men i slutändan får man väl bara tillbaka sin återbetalningsprocent. Jag sätter aldrig in pengar för att få del av dessa bonus pengar, där emot tar jag emot gratis freespins, utan krav på insättning; då jag har chansen att vinna tillbaka lite från min återbetalningsprocent.
Sen har jag märkt att dom blir som galna när man har spelat bort ett antal tusen.
"Sätt in si och så mycket pengar och få si och så mycket bonuspengar och freespins. OBS! Du har bara 24 timmar på att ta del av detta erbjudande, så skynda dig!
eller
"Nu har jackpotten gått ut för si och så många miljoner. Sätter du in 1000:- inom 24 timmar så får du 50 freespins och 300:- att spela för - kanske det blir din tur att vinna storvinsten".
Typ så håller dom på månad efter månad. Dom är väldigt desperata på att dra till sig mer pengar och ännu mer för att de ska kunna fortsätta äta sina 100.000:- frukostar på morgonen. Tycker inte om detta hyckleri att dom lockar och förför folk i deras omedvetenhet, när dom inte får chansen att veta vad som egentligen försiggår bakom ridån. Skenheliga tjockisar!