Citat:
Ursprungligen postat av MadisonAvenue
Kanon, tack för att du delar med dig!! kommer man någonsin att plussa rejält?! Hur stor är egentligen den chansen? Just nu känns det lite hopplöst då det förr eller senare slutar +-0.. Sitter och nöter på samma spel och har märkt att ju svårare blir det att vinna lite högre summor på samma sajt. Nästan så att man ser på skärmen hur Etnet håller inne bonusspel osv. Så nu ska jag följa ditt råd, ta ut, avsluta och regga ny

Man ser ju när en slott ger bra t.ex vinster i följd av 4 av 8, då det i vanliga fall brukar vara iaf på Gonzo nästan konstant 8 förluster i rad. Så här är det inte som ny reggad då kan de vara betydligt fler vinster i rad. Men att satsa högt är bara dumt jag kör 80 cent spinnet när jag har tillräckligt med pengar att spela för sen höjjer jag till 2 Euro t.ex om inte bonusen kommit på ca 200-300 tryck, då ökar chansen att få den kommer den inte inom kort sänker jag hela tiden. Målet är också att få bonus flera gånger i rad som gör att man kan vinna mer, så jag brukar satsa högt direkt efter jag fått bonus ifall den kommer dela ut mer. Gör de inte det sänker jag igen. Finns vissa dagar jag enbart nöter på 0,20 cent och höjjer till 2 Euro. Jag har provat höjningar från 6 till 4 Euro till 2 det är mina högsta men vad jag märkt är att 2 Euro ger mer än 4 eller 6 i längden då det är svårare att vinna stort på 4 Euro eftersom de kommer färre vinster i rad dvs fler förluster än att satsa 0,80 cent det har också med återbetalningsprocenten att göra.
Vinna stort är svårt på dessa låga satsningar, eftersom den direkt börjar käka direkt efter vinst. Så det är bara och plocka ut en summa från 6000 till 10000kr sen aldrig mer återvända, om man inte spelar på andra. Gäller att vara disciplinerad och göra ett uttag så man inte fortsätter spela. Smartast är skapa en budget bok och föra alla uttag insättningar för enskilt casino via program som Excell. Själv får jag ångest om jag lirat bort mer än 1000kr från egen ficka. Brukar gå in med 300 kr till att börja med och se vad Gonzo ger sen kör jag till jag får pengarna tillbaka om de inte blir en vinst.
__________________
Senast redigerad av fredrikzutt 2013-01-24 kl. 01:30.
Senast redigerad av fredrikzutt 2013-01-24 kl. 01:30.