Jag tänkte sätta upp en "rem" framför sovalkoven. Men jag kommer förtusan inte på vad det heter. Den är vit som man hänger upp på två krokar på sidorna. Man kan t ex sätta en sån i mitten av ett fönster med gardin på för att man inte ska ha insyn.. Eller i husvagnsfönster med gardin på.
Vore väldigt tacksam för svar!
Kommer inte heller på namnet men det är bara att knalla in på närmaste byggbutik alternativ välsorterad tygbutik och fråga efter metallvajern som har ett vitt hölje som en kan trä genom gardiner med tillhörande öglor.
Tack så hemskt mycket! Perfekt!! Japp, jag menade Gardinspiral. Priset var ju inte tokigt alls heller. Ibland är det jävligt bra med flashback forum, haha!
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!