Citat:
Ursprungligen postat av Sotern
Det finns väl ingen direkt anledning att fatta tilltro till en pundarkärrings uppgifter hur rik och känd denna än är.
Men det som gör det hela lite kusligt är att flera andra har pekat ut denna HR innan hon gjorde det, allt enligt Leif GW.
Ska det vara så svårt att förstå? Hon berättade att hennes man hade hört i sin ungdom att pappan var inblandad. Detta trauma har påverkat hela släkten Rausing sedan dess. Sonen tog mycket illa vid sig och hans fru har försökt att stötta honom. Det tycks som att pappan tom stämde sonen på massor av pengar vid ett eller flera tillfällen.
Eva Rausing, eller andra som använder narkotika, är inte automatiskt opålitliga. Narkomaner framför allt opålitliga när det gäller knarket - i övrigt är de som vilka människor som helst.