Citat:
Ursprungligen postat av RockInRhino
Vill jag föra I&I-diskussioner beger jag mig till I&I. Inget personligt.
Nejnej, jag tar det inte personligt. Jag vill bara att du ska förstå att många av de ämnen som behandlas i I&I beskriver verkligheten, den verklighet som inte går att stoppa undan i en undangömd forumkategori och bara ta fram och föra på ett rent teoretiskt plan när vi tycker att det är roligt. Det som jag nämner i inlägget ovan hör säkerligen hemma i I&I, men det hör också hemma i verkligheten. Verkligheten och naturen tar inte mycket notis om människans politiska agendor eller kategoriska ämnesindelningar. Djuren och människan ser ut och fungerar på samma sätt som de gjort i tusentals år även om den vite västerlänningen numera har en tunn fernissa av civilisation som negroiden och andra stam-/klanfolk saknar. Detta, all modern teknik och moderna feministiska/globalistiska politiska agendor till trots så är vi bara upprättgående apor. Vissa raser i lite större utsträckning än andra. Att vi inte vill kännas vid detta är trist men inget som naturen bryr sig särskilt mycket om.
Jag tror vi har lite olika syn på verkligheten, du och jag. Jag ser verkligheten och naturen för vad den är och accepterar att vissa typer av sub-humanoider vill bära bastkjol och bygga hyddor av torrt gräs och avföring. Jag tycker inte att det är särskilt märkligt. Du däremot förfasas över att verkligheten inte stämmer överens med din kulturmarxistisk teori och istället för att acceptera olikheterna så måste du bums finna en syndabock för att negern fortfarande, år 2012, bor i bajshyddor. Det måste bero på den vite mannen, på hans rasism och på det bevarande av stereotyper som ibland florerar i vita samhällen. Jag kan lugna dig med att familjen N´bongo i mörkaste Afrika hade
töjt underläppen på sin dotter alldeles oavsett om en norsk skämttecknerska hade gjort en lustig seriestrip om saken eller inte.