Citat:
Ursprungligen postat av allapologies
Siterer:"16-åringen, som alltid kommer hjem i tide, tar ikke telefonen." Når sluttet S å svare foreldrene på telefon ..? Skjedde det tidligere på kvelden, eller skjedde omtrent samtidig med de siste sms'ene ...? Og som du sier Silverbilen, at kvinner/jenter blir tilfeldige drapsofre for en ukjent GM, skjer relativt sjelden.
Alle opplysninger om Sigrids påstatte bevegelser har kommet via vv27, dvs foreldrene fikk ikke kontakt, ringer vv27, får høre at hun har drått, får fortsatt ingen kontakt (til tross for at S sender to sms'er til venniner!), ikke engang sms'en sendt 00:13 var til foreldrene hennes.
Ingen har snakket med henne siden hun forlot vv27. Hele hendelseforløpet fra midnatt er meget merkelig for en 16åring som er kjent for å være presis og å stole på.
Det er, desverre, uklart om politiet har klart å finne ut om mobilen beveget seg i det hele tatt i tidsrommet 00:00-00:15. Det er langt fra umulig at alle meldinger har gått via samme basestasjon
også hvis hun virkelig hadde gått den veien fra vv27 via godlia parksti til Låvevein. Nærmeste Telenor basestasjon er på Kranveien, og dekker hele området. Trianguleringsdata blir ikke bevart lenge, så det kan politiet har gått glipp av og dermed er det bare koblingsdata fra basestasjoner som er tilgjengelig. Hvis alle kontakt har gått via Kranveien så kan det ikke utelukkes at mobilen aldri har beveget seg, før den muligens ble dumpet mye senere (men før 01:30). Det er ikke umulig at det var
ikke S som sendet de 4 sms'er, det er ikke vanskelig å ordlegge seg slik at meldinger
virker troverdig, særlig ikke hvis GM kjente til S.
Det er ikke noe sikre spor som knytter
S til KBH, heller ikke CG for sakens skyld.
GM/GMennene har klart å viske ut alle spor meget bra, bortsett fra noe ørsmå blodflekker.