Elias Alucard skrev:
Citat:
Viktigt att frst r att judarna r sataniska till sin natur: allts r de frestare, testare av mnskligheten. Lyssnar man inte p dem s r de inget hot. I alla fall inte idag. I framtiden kanske Voltaire fr rtt trots allt, om judarna frsker utrota gojim via rasbiologiska vapen eller ngot liknande scenario. Men som det r idag bestr judarnas farlighet enbart och enkom, av deras frmga att vertala gojim till dumheter.
Du brukar ha rtt om det mesta, men i det hr fallet anser jag att du har fel. Om det r som du sger, varfr fungerade det inte i Grekland? Mnga greker som fick nog av elndet i landet, som trttnade p att bli rnade och vldtagna av sldder frn tredje vrlden, rstade p Gyllene gryning, och hur reagerade judarna? Accepterade de resultatet? Nej, de anvnde sitt enorma inflytande fr att f partiets ledare fngslade.
Och vad hnde i Ukraina nr den rysktalande delen av befolkningen i stra delen av landet frkunnade att de inte vill styras av skurkaktiga judiska oligarker? Accepterade judarna folkets vilja? Nej, de skickade in sina ddspatruller fr att krossa motstndet.
Och hur behandlar de palestinierna?
De som motstter sig judens agenda blir fngslade eller mrdade, det r ett faktum.
Citat:
Ett annat problem med Linder r att han enligt egen utsago i ngot Hotdogavsnitt, bannar pro-kristna medlemmar numera, bara fr att de r pro-kristna, tydligen. Detta r inte yttrandefrihet. Han verkar ha blivit mer fanatisk p den punkten.
Ja, det stmmer. I trden
The Jebus Complex: Toward a Colder, More Sophisticated Race skrev han fljande:
Citat:
I think that as of 2013, we will no longer allow christians to sign up at VNNForum. If they truly have WN sentiment, they need to be working on their churches, not bothering us here. I will grandfather existing cultists, since they signed up under different rules.
http://vnnforum.com/showthread.php?t=149436
Linder vill inte ha kristna p sitt forum, men han har inga problem med odrgliga homosexuella troll som stter p normala anvndare och som skriver om hur de r attraherade av effeminerade pojkar.
Det r anmrkningsvrt att Linder gr allt han kan fr att frstra sitt forum och f nationalister att framst som idioter. Vid ett tillflle postade han till exempel rasblandarpornografi p VNN:s frstasida, vilket upprrde mnga av medlemmarna, och vissa av dem lmnade rent av forumet. Den hr skandalen dptes till Porngate.
Sedan fick Linder den briljanta idn att lta den odrgliga och sinnessjuka haggan Elisha Strom bli administrator p VNN medan hon var vittne t FBI som utredde anklagelserna mot hennes fre detta man Kevin Alfred Strom. Detta upprrde mnga av forumets medlemmar, och det ryktades att Linder och Elisha hade ett sexuellt frhllande.
Flera respekterade nationalister konfronterade Linder i ett avsnitt av Free Talk Live (VNN:s gamla radioprogram) dr de ville veta varfr han lt den hr oplitliga haggan bli administrator, och de frgade honom om han hade sex med henne. "Are you fucking her?" upprepade en av nationalisterna flera gnger. Linder var uppenbart nervs, han svamlade och vgrade att komma med tydliga svar. Den hr skandalen dptes till Elishagate.
Det visade sig att Elisha hade sex med minst en av poliserna som utredde hennes fre detta man, och hon blev s besatt av den hr polisen att hon brjade frflja honom, vilket ledde till att hon hamnade i fngelse, vilket vi kan lsa om i fljande artikel:
Citat:
Elisha R. Strom, 35, of Bedford County, was arrested in Charlottesville in 2010 for allegedly stalking a federal agent.
Citat:
Elisha Strom has been arrested twice before for following, photographing, and publishing personal information about members of the Jefferson Area Drug Enforcement (JADE) Task Force.
Citat:
In addition to hundreds of photos and alleged insider information about the officers she targeted, Stroms I HEARTE JADE blog contains lurid stories of her alleged sexual relationships with several officers.
http://www.charlottesvilletimes.com/...deral-officer/
P bloggen som nmns i artikeln har Elisha dessutom postat nakenbilder p en av poliserna som hon hade en affr med, och hon har ven postat bilder p sig sjlv nr hon onanerar:
http://mystatepoliceman.blogspot.com...thank-you.html
Ja, det var verkligen ett genidrag att lta henne bli administrator p VNN. Nstan lika bra som nr Linder lt en rasblandande pornografisk skdespelerska bli moderator, vilket jag skrev om i ett av mina fregende inlgg i den hr trden.
Citat:
Linder ser ut som en s kallad "black Irish" (han har sjlv sagt att han har lite irlndskt pbr). Mnga vita amerikaner av helt europeiskt ursprung r faktiskt ofta svartskallar eller har mrkt hr, och detta utan att ha en droppe syderopeiskt blod. Ha i tanke att resten av nordvstra Europa inte r blonda dalmasar. Finns mycket svartmusk runt om i Europa.
Med det sagt tycker jag inte att Linder ser ut som en jude alls. Hans frisyr pminner lite om juden Harold Ramis frn Ghostbustersfilmerna, och hans nsa r lite skum, men i vrigt ser han ganska normal ut.
Jag vet givetvis att det finns mrkhriga nordeuroper, men jag anser inte att det frklarar Linders utseende. Ta en titt p fljande bilder:
https://encyclopediadramatica.se/Fil...ers_Bagels.png
http://www.whitenations.com/showpost...6&postcount=64
http://www.whitenations.com/showpost...3&postcount=31
En man av europeiskt ursprung ser vl nd inte ut s?
Citat:
Nja, inte fr att aggrandisera mig sjlv hr fr mycket, men jag r p en betydligt hgre niv n Alex Linder. Vill du hra om judeutrotning och hur individualism, kapitalism och kopiera judarna r bra, att kristendomen r roten till allt ont samt att Gud tydligen r en neger, kr p med Linder. Vill du dremot ha effektiva, upplysta, medvetna, kunskapsorienterade, verlgsna, ppensinnade, realistiska, skrmmande intelligenta frklaringsmodeller och riktigt sjlvstndigt tnkande, d kommer du till mig.

Utmrkt svar. Jag menade frmst att du och Linder har en liknande stil (rttframhet, orddhet, humor, vulgaritet, brutal rlighet etc.). Vad gller sikterna s r dina (i de flesta fallen) helt klart bttre, och jag var srskilt imponerad av fljande stycke som du postade:
Citat:
Men det sgs ju vara "manligt" och "coolt" att ta ktt (det r det inte; det kanske mest manliga intellektuella sllskapet i historien var vegetarianer), s drfr mste man vara ideologiskt anti-vegan bara fr att, mot bttre vetande. Linder's anti-vegetarianism gr vl ihop med hans "white-man-ism" eller vad han nu kallar det. Ktttande br som s mycket annat mainstreamskrp, bojkottas, och det r beklagligt att Alex Linder inte har fattat galoppen n (men det r hans frlust).
Precis s r det.
P.S. Kra nationalister/judekritiker, besk min nya trd Judar klagar p att vita porrstjrnor inte vill ha sex med negrer i sina filmer i delforumet Pornografi.
https://www.flashback.org/t2533316