Citat:
Ursprungligen postat av
unleash82
låter safe i mina öron men 4 st pyra låter kasnke lite mycket? hur är det med toleransen?
1 mg pyra och en inderal funkar nog fint annars, 4 st kan vara lite väl flummigt eventuellt om du inte har någon tolerans att tala om.
Föreställ dig det jag skrev igen, och ponera att man samma dag fast på kvällen (12-13 timmar efter intaget av 4st pyratabletter) dricker alkohol.
Är det rekommenderat eller finns pyraeffekten kvar i kroppen så att alkoholen gör en helt borta?
Anledningen till att jag tänkte mig 4st på morgonen är för att jag har testat 2st innan och inte tyckt att det hjälpt så mycket. Vad gäller tolerans så har jag aldrig ätit pyra innan, däremot har jag ätit 1mg etizolamtabletter, ungefär 80st fördelat på ett år, det senaste året).
Nästa gång tror jag jag testar med inga tabletter natten innan och 3 tabletter på morgonen (+ ev. en inderal), dvs totalt 3pyratabletter mindre än förra gången. Sova kan jag göra utan tabletter ändå och då är det väl rätt onödigt att ta det på natten?