Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
Svara
2012-07-02, 05:58
  #1
Medlem
snusaren92s avatar
Hej hallå, Alla där ute i förgår så leta jag i hela stan efter tradolan/tramadol jag leta och leta.
Det fanns ingenting jag skriv till och med en tråd på Flashback och fick en varning.
Ni vet ju själva hur det är att ha Abstinens man blirju rent av galen.
Men till slut sen in på natten så hitta jag Metadon, Och igentligen så vill jag bara hålla mig till en sak jo tram.
Men jag besluta mig för att prova iallafall så jag satt mig i bilen och åkte in mot stan och mötte upp min kran.
När jag väl kommit fram så berättar min kran att detta är en av dom starkaste opiaterna som finns och att det är lätt jort att ta överdoss och en annan är ju väldigt nojjig men hellre detta än tram i tankarna.
Så jag tar en tablett 10 mg och en halv 10.
och väntar och väntar en hel natt bortslösad så det blir till att gå isängs.
I dag vaknar jag kl 17:43 Och bestämmer mig för ett nytt försök så jag åker in till stan och ska in handla nytt och med min tur så är allt slut som vanligt.
Men till slut så får jag tag på mer och då har jag letat tills kl 00:40 och då drar jag i mig 4st rakt av.
Så sen skulle man ju så klart hem och det blir en bilresa på 17 mil när jag väl är hemma så är jag vrålhungrig inte så konstigt med tanke på att jag inte ätit något, Så jag slår i mig en macka och lite potatis grateng och en liten köttbitt det satt extremt bra
Sen går jag upp och sätter mig vid datorn och kollar lite hit och ditt spelar lite Spotify jah ni vet.
Kl 03:55 så börjar det komma klåda och inte lite heller i öron näsa axlar samt kuken.
Så jag går och lägger mig känner mig behagligt varm och avslappnad riktigt skön känsla så jag stoppar in headsett och slår igång mobilens Spotify och tänkte nodda till en skön låt.
Nu till det tragiska ena hörluren fungera inte så jag blev smått ireterad så när jag ska fixa glappet så ska alla kablar trasla och krångla så jag får ett jävla utbrott och är på riktigt äckel humör så jag slänger i väg headsettet och försöker varva ner.
Så jag sätter igång nån film försöker bara koppla av men det går ju så klart inte så jag går ut och röker nu känner jag att jag har lättat och varvar ner
Så jag går in och sätter mig framför datorn och känner att jag måste skriva av mig och på samma gång göra min första tripp rapport.
Så om ni frågar mig vad jag tycker så är det em väldigt skön drogg man blir väldigt avslappnad och varm och skön men jag mår lite hit och dit måste jag medge jag har väldigt lätt att bli från må jätte bra till att kunna slå sönder allt jag äger och det är väldigt jobbigt helt ärligt så tar jag mycket hälre det vanliga jag älskar och det är som sagt och jort Tradolan helt vanliga 50 mg

Men i övrigt Metadon jävligt härligt
Citera
2012-07-02, 06:22
  #2
Medlem
Kongruensbojds avatar
Man blir verkligen sugen på att testa när man läser din "raport". 5/5 mongolider!
Citera
2012-07-03, 02:05
  #3
Medlem
Moments avatar
Blir alltid så jävla hungrig på metadon. Testa ta lite mer nästa gång åtminstonde 60 mg.
Citera
2012-07-04, 00:16
  #4
Medlem
snusaren92s avatar
Jaa jag kan recommendera att prova men jag är lite mer för tradolan måste jag säga.
aah jag blir ass hungrig jag med
Citera
2012-07-04, 00:24
  #5
Medlem
Låter inte som att du hade roligt alls
Citera
2012-07-04, 16:16
  #6
Medlem
snusaren92s avatar
Nä du blev på så dåligt humör men i vissa stunder var det väldigt skönt
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback