2012-05-29, 23:42
  #1
Medlem
WEEDSs avatar
Hej!

Förstår att det är ett evigt tjat om dessa kitt man kan köpa.

Men mina tankar går runt en sådan ändå, trots allt man hört. Att köpa något för mycket pengar som man sedan inte fastnar för känns inte allt för klokt..
Skulle vilja prova på att tatuera, då konstformen alltid varit så lockande. (Har själv runt 30-40h av studio sittningar på kroppen).

Syftet för köpet är väll att ösa på med fakeskinn och känna på själva grejen, blir troligtvis efter mycket tränande något smått på människoskinn om jag känner att jag tors. (Om intresset ökar så kommer givetvis ett ordentligt köp göras).

Skulle någon av dessa två funka för ändamålet?

http://www.killerinktattoo.se/products/tatuering-kitt/professional-tattoo-kit-vi-rotary-expert/
(Dyraste alternativet och du får en maskin bara, vilket känns bättre. Såklart behöver det inte betyda det.)



http://www.tatueringstyle.se/tatuerings-kit/59-noxy-s-tattoo-kit-apprentice-v20.html
(Billigare alternativet, och här medföljer 2 maskiner. Känns ju galet, men om maskinerna är likvärdiga det första så är pengar pengar trots allt.)

Ser fram emot era kommentarer.

Mvh
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in