2016-10-16, 15:43
  #37
Medlem
Finns en sexapp som inte kräver diskret leverans. Heter Master Bettie och finns på deras hemsida masterbettie.com
(Typ spel där du tillfredsställer olika kvinnor virituellt)
Citera
2016-10-17, 08:56
  #38
Medlem
Alla skickar diskret! Och alla är bra.
Om man fuskar och stjäl så stängs man av av skatteverket, bankerna, posten, och alla andra man behäver för att sälja.
Jag brukar bara gå på prisjakt och kolla vem som är billigast. Jag har beställt från ett tiotal försäljare på det viset och har aldrig haft några problem.
Gammaldags affärer på gatan gillar att sprida hysteri om att det skulle vara osäkert att handla på nätet, men det är det ju inte.
Bra mycket billigare är det också. Om du jämför priser på sexleksaker kan det kosta dubbelt så mycket på gatan som på nätet. Även på nätet skiljer det sig väldigt mycket så det lönar sej att leta efter lägstra priset.
Citera
2016-10-23, 23:56
  #39
Medlem
Lastbryggan tar evigheter iaf.
Citera
2016-10-24, 06:26
  #40
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av JamesMay
Lastbryggan tar evigheter iaf.
Aldrig igen heller från dom
Citera
2016-11-11, 19:51
  #41
Medlem
Jag har börjat handla av hankypank.se en ganska ny sida tror jag. Men snabbt och prisvärt var det
Köpte även lite underkläder till tjejen vilket uppskattades
Citera
2016-11-18, 19:32
  #42
Medlem
Någon som har bild på hur paketet kan se ut?
Citera
2016-11-18, 19:35
  #43
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av chokladvanilj
Någon som har bild på hur paketet kan se ut?

Har förstått det som att de flesta skickar i nåt slags brunt standardpaket, men tänker med på hur adresslappen ser ut och vad det står om innehållet. De som lämnar ut paketen lär ju ha koll på avsändarna ändå
Citera
2016-11-23, 15:13
  #44
Medlem
Hej. Jag vet att det är lite sent men jag har köpt sexleksaker från www.trapina.com och fått allt skickat hem i diskret paket. Stod ingen avsändare alls faktiskt. Lycka till !!
Citera
2016-11-23, 15:50
  #45
Medlem
Jag tror att alla som säljer sådant på nätet skickar diskret och att man får sms-avisering att hämta ut det själv.

Vuxen är i alla bra på detta, så de rekomenderas. Kanske de har en något snäsig attityd vid kundtjänst bara. ( Då menar jag som exempel om man kanske mailar dem och frågar efter en sak som inte finns i deras utbud så kan man få svar i stil med "Du måste förstå att vi faktiskt inte kan ha allt")
Citera
2018-01-18, 21:09
  #46
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av kalle1789
Mina favoriter är vuxen.se och sinful.se Lustjakt också ok, men jag upplever dom som lite dyrare. Men det finns säkert många fler.

Tycker många som säljer sexleksaker har en extremt rörig och trist layout på sina hemsidor., och i många fall kan man heller inte styra till utlämningsställe utan det kan hamna i brevlådan dåligt paketerat. Fördel också där det finns kundbetyg på produkterna..

Vad står det på kontoutdrag när man köper nåt från dem där sidorna?
Citera
2018-01-20, 11:43
  #47
Medlem
tror dem flesta är diskreta eftersom man hämtar ut dem som paket. Du kan ju alltid maila kundservice och fråga ifall dem har logo på sina paket osv. Har själv aldrig fått något med logo när jag beställt sexleksaker.
Citera
2018-01-20, 17:25
  #48
Medlem
lousys avatar
Citat:
Ursprungligen postat av FURY2
Vad står det på kontoutdrag när man köper nåt från dem där sidorna?

De flesta har något kryptisk ord bara, alltså ingenting som identifierar varifrån du fått produkten.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in