Kan man ge bort en "Provköra en sportbil" som studentpresent? Jag har träffat en kille i några månader, ska gå på studentbalen med honom och har nu även blivit bjuden på hans student där hans släktingar och vänner kommer att närvara. Vi är inte "officiellt tillsammans" och har inte heller pratat så mycket om att bli det, men vi har ändå roligt tillsammans och trivs i varandras sällskap. Frågan är dock vad jag ska ge honom i studentpresent?
Han har inga typiska intressen förutom att gå i skolan, gymma, festa och vara med vänner, en typisk kille alltså. Vet dock att han tycker om att köra bil och att köra fort, racea osv och funderade därför på att ge honom en provkörning med typ en ferrari eller lamborghini?
Har kollat priser och ser ut att ligga runt tusenlappen och uppåt beroende på hur mycket man vill köra. Hur mycket pengar är okej att lägga på en studentpresent, vill inte ge för mer än vad hans egna familj gör t.ex.?
Hittade ett erbjudande då man kan köra 8 km för 400 spänn, skulle det vara något eller är 8 km för lite? Även fast det är tanken som räknas kanske det är lite tråkigt om allt är slut på en kvart. Hjälp taaack, kom även med andra förslag också