Citat:
Ursprungligen postat av
Operaio
Vad har du emot finnar? De flesta jag träffat har varit riktigt bra människor. Hårt arbetande och trevliga.
Jag har inget emot finnar, men när ni sprider lögner om svenskar och är generellt hatiska mot oss trots att de flesta svenskar har en positiv eller likgiltig syn gentemot Finland och finnar så tänker inte jag sitta still och ta emot skiten.
Citat:
De är MER nordiska än vad svenskar är så sluta påstå att de är någon lägre stående ras.
Nordisk är kulturellt betingad, inte rasligt eller genetiskt. Svenskar och andra skandinaver, vi är de mest
Nordida människorna på jorden.
Citat:
Oroa dig inte. Det kommer alltid finnas idioter. En liten del av alla svenska nationalister sitter med fördomar emot alla som inte är svenskar och anklagar greker och italienare för att vara araber och tror att finnar och ryssar är asiater. De saknar verklighetsuppfattning och tror att alla utom svenskar är blattar.
Idioter? Vem fan är det som spridit lögner om att svenskar är metrosexuella bögar? Att svenska kvinnor knullar turk-negrer 24/7?
Finnar har ett sådant stort lillebror-üntermenschen komplex. Väldigt patetiskt.