Citat:
Ursprungligen postat av BajsBoo
Självklart!!
Men skulle du gå fram till ett gäng invandrarungdomar och kalla dem för blattjävlar tex?
Och om du gör det skall då mina skattepengar gå till sjukhusvård och rättegångar?
Säger som farsan brukade säga "Som man bäddar får man ligga"
Vill tillägga att jag naturligtvis inte vet vad som sagts och inte sagts mellan offer och gärningsmän MEN logiken säger att de inte hoppade på offret helt oprovocerat!
Hallå. Menar du att alla gäng som drar runt och misshandlar folk alltid blivit provocerade först.
Enligt FUP så brukade de här invandrarpojkarna roa sig med att åka till Angered och råna och misshandla uteliggare. Menar du att uteliggarna också provocerat de här "gossarna".
De här namnen kommer att komma ut och hängas ut. Det kommer att förfölja dem tills de får sina riktiga straff. Byter de namn, så kommer de nya att hittas och läggas ut. De här pojkarna kommer vara körda i Sverige. Jag tror kanske inte att någon sätter ett skott i pannan på dem även om man inte kan utesluta det, men de kommer att få duktigt med stryk när "rätt" killar får tag på dem.