2005-02-09, 11:49
  #1
Medlem
damienthorns avatar
http://expressen.se/index.jsp?a=236065

Någon som känner igen sig? Inte min stil direkt
Citera
2005-02-09, 11:50
  #2
Medlem
Säkre Sammys avatar
Det där är inte att vara mullig, det är fettma!
Citera
2005-02-09, 11:56
  #3
Medlem
FetFulElaks avatar
Nej tack.. Desperata killar som inte fått mussla på länge antagligen. Det stod snygga, välutbildade, underförstått läser jag schizofrena, psykotiska och halvgalna...= desperata.
Citera
2005-02-09, 11:57
  #4
Medlem
JakeTheSnakes avatar
Jag kan slå vad om att personen som skrivit reportaget själv är en tjockis.
Tjocka eller mulliga tjejer är det mest avtändande jag kan komma på, speciellt när dom sitter på McDonalds och svullar.
Hur svårt kan det vara att banta egentligen?
Citera
2005-02-09, 12:01
  #5
Medlem
dr.7s avatar
Fetma är det ultimata i-landsproblemet, vårt problem är att vi har för mycket mat och inte kan sluta äta. Viss mullighet är ingen fara så länge det kompenseras av andra personliga egenskaper enligt mig, men överdriven tyder på likgiltighet inför både sig själv och livet i allmänhet och är synnerligen avtändande till tusen.
Citera
2005-02-09, 12:05
  #6
Medlem
Wiseguys avatar
Mulliga tjejer kan vara rätt gulliga och charmiga,
men som någon sa tidigare så handlar ju det där om fettma
och det är definitivt inte speciellt tändande enligt min åsikt!

Men det finns ju självklart fetichister inom alla områden.
Citera
2005-02-09, 12:08
  #7
Medlem
Siden-Carlssons avatar
Tycker hon är rätt söt på den lilla bilden!

Citat:
Ursprungligen postat av JakeTheSnake
Hur svårt kan det vara att banta egentligen?

Jag tror det är svårt som fan för vissa.
Citera
2005-02-09, 12:53
  #8
Medlem
Schaffers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Siden-Carlsson
Tycker hon är rätt söt på den lilla bilden!



Jag tror det är svårt som fan för vissa.
Jag gillar inte att prioriteras lägre än kylskåpet. Hon på bilden var snygg men skulle kunna vara mycket mer attraktiv. Det första jag såg var en tjock tjej.

Gå ner i vikt - må bättre, framförallt
Citera
2005-02-09, 12:54
  #9
Medlem
pokers avatar
Om hon reggar sig på en sida där socialt handikappade amöbor letar fitta så är det klart att även feta tjejer får svar.

Citat "Vi sågs på ett museum och det blev lite jobbigt för han hade stånd hela tiden, säger hon och skrattar..."

Skrattar? Om jag vore tjej så skulle jag gråta och känna mig fruktansvärt förnedrad, de flesta tjejer trivs antagligen inte i rollen som objektifierad gratishora. Är hon glad så kul för henne då! Men tjockisbruden borde nog önska sig en fungerande hjärncell av tomten till nästa jul.
Citera
2005-02-09, 13:00
  #10
Avslutad
blir irreterad bara ja läser det där,att hon kan bara påstå nå sånt,
Citera
2005-02-09, 13:18
  #11
Medlem
damienthorns avatar
fast hon är rätt söt .. för att vara en tjockis
Citera
2005-02-09, 13:36
  #12
Medlem
Smockads avatar
Citat:
Ursprungligen postat av poker
Om hon reggar sig på en sida där socialt handikappade amöbor letar fitta så är det klart att även feta tjejer får svar.

Citat "Vi sågs på ett museum och det blev lite jobbigt för han hade stånd hela tiden, säger hon och skrattar..."

Skrattar? Om jag vore tjej så skulle jag gråta och känna mig fruktansvärt förnedrad, de flesta tjejer trivs antagligen inte i rollen som objektifierad gratishora.

Reagerade också på den där formuleringen. Men vad är det som säger att hon är gratis? Om hon inte ser till att ta betalt är hon definitivt rubbad.
Citera
  • 1
  • 2

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in