Citat:
Ursprungligen postat av Ogdoo
Tror du att jag hade fått fler folk att lyssna om jag hade sagt på ett sätt att jag TROR på detta? Vilket jag gör bara att.. jag tycker det framgår även om jag inte säger det? Varför skulle jag annars göra inlägg, för att lura er?
Jag säger det igen, med detta inlägget var inte min tanke att debatera min åsikt om vad JAG tror. Men jag TROR att detta är sant annars hade jag inte ens övervägt att dela med mig på detta viset. Återigen vad trådens syfte endast att informera folk med detta meddelande från Greg Giles som han formulerat till alla ljusarbetare så de kan sprida det över nätet. Det är därför inte jag har skrivit det och det har jag tagit på mig. Förstår du nu?
Angående världskriget, hur tänker du när du säger att man ska bomba land "där illuminati håller till" så oskyldiga dör? De är utspridda över hela globen och har nästlat sig in överallt! Är det dem oskyldiga i landet som får ta konsekvenserna för Illuminatis handlingar? Det är enligt mig enbart dessa individer som är roten till alla krig i världen för att de har sponsrat båda sidor för att sjävla vinna på det genom att få ännu större makt. Det är dem som behövs plockas bort, och det hade varit ett väldigt klent straff att avrätta dem innan de får stå till svars för allt ont de någonsin gjort mot mänskligheten.
Om man har det tänket att de som har fått lida ska bete sig likadant som de som har haft makten är ingen hållbar strategi. Man faller bara tillbaka till ruta ett. Vi behöver ett nytt sätt att tänka, och jag är säker att de kommer få ett straff som är bättre än avrättning, det tror jag. Karma lär ju visa dem ett och annat i några kommande livstider.
Men lägg av nu! Va fan, sluta säg du informerar när du samtidigt säger du tror på detta! Och JA då är du konflikt rädd om du inte säger det på engång, och håller på dalta och är rädd för att folk ska kasta skit på dig!
Kolla hur många som nervärderar mig?? Tror du jag bryr mig?? Dom vet att jag har rätt och jag vet också det, jag motbevisar alla gång på gång på gång på gång, därför blir dissuktionerna rätt bra ändå.
Men att hålla på som du gör, är så jävla fegt så det inte är sant, du kan ju lika gärna låta bli informera, det är dåligt ordval, du gömmer ju dig bakom ridån. Dessutom är jag sexyblattekille här för att backa din rygg mot andra stenkastare, men tänker inte göra det om du är så feg som du är nu och inte är 100% för din tro och vetskap. Du är ju fan falsk i så fall. Är du så här IRL också? Hoppas inte!!
Det spelar ingen roll om du vill debattera din åsikt du debatterar samtidigt frågan du vill som du kallar det informera!
Jag tycker du är bra person, men inte när du inte håller vid din sida!
Either u with us or agaisnt us!