Hej.
Såg för några dagar sen en person som hade en mössa(svart) med General loggan på.
Undrar nu var man kan få tag i en sån.
Letat runt en del på internet utan resultat, kan det vara så att han själv hade fixat mössan?
Han arbetar säkerligen på Swedish match eller något dylikt, eller så kanske han har någon bekant som gör det eller han kanske äger en firma i samarbete med Swedish match. Jag tror tyvärr inte att man kan köpa sådana mössar/kepsar i butik eller över nätet.
Har varit inne i många tobaksbutiker som har dem mössorna, finns göteborgs rapé och en del andra märken också. Gå till en välsorterad tobaksaffär och kolla om de har dom också
Har varit inne i många tobaksbutiker som har dem mössorna, finns göteborgs rapé och en del andra märken också. Gå till en välsorterad tobaksaffär och kolla om de har dom också
Du råkar inte ha sett dessa mössor i någon butik i Stockholm?
du kan höra av dig till Swedish Match, dom borde kunna tipsa dig om vilka butiker som säljer det. annars kan du kanske köpa en direkt av dom om du har tur.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!