Citat:
Ursprungligen postat av
DoraF
Det kanske bara var en affärsmiddag med Sugardaddys bekanta.
Lite udda att hon och Sugardaddy inte bara umgås med varandra hela helgen. De borde ju vara nyförälskade. Lite udda också att hon bara skriver "vi" och inte "Erik och jag".
Bellsan uttrycker sig om helgen som om hon var i Göteborg med boendestödjarna och inte alls träffat Sugardaddy eller kanske bara träffat honom en stund. Var tog romantiken vägen ?!?
Teater som allt annat. Hon vill få det att låta som om hon är lilla frun med parmiddagar och familjemys.
Men alla vi som begriper bättre (det vill säga inte kommenterar som vilsna fjortisar på Bloggbevakning) vet att det här egentligen handlar om en ung kvinna som gjort vissa saker bra och därför på alldeles egen hand har en mycket bra ekonomi men som heller aldrig skulle ha råd med det lyxliv hon fört länge nu och inte har talang nog att skaffa sig det. Att det fanns en rik man som betalar, en sugardaddy, i bakgrunden stod klart för länge sedan för alla som kan räkna och tänka, när skvallret om Erik Selin tog fart blev det bara en bekräftelse på det en efterbliven tvååring redan hade förstått.
Och man behöver inte vara geni för att förstå vad Blondinbella gjorde för att få tag i honom. Vissa saker är tidlösa och dit hör män som får åldersnoja och letar efter storbystade blondiner att ha sex och eventuellt gifta om sig med så Blondinbella opererade tuttarna och lite annat med om jag inte ser fel. Närmare 30 år gammal och så långt från världens mäktigaste det väl är svårt att komma blev hon tvingad att tänka om för att "nå sina mål". Och skulle det göras så var det nu - om några år hänger pattarna på henne hur opererade de än är och Sugardaddy-Erik har hittat en ny ung kvinna att knulla, vare sig han sedan gängat Blondinbbella eller inte. Jag och min partner såg filmen Wolf of Wall Street i helgen som gick. Se den så har ni storyn. När jag tittade på den slogs jag av hur nästan varje detalj stämde.
Problemet är att de kvinnor de här männen köper med sina pengar inte alltid vill acceptera att de faktiskt är en handelsvara. De inleder relationen med att vara älskarinnor som får lyx men vill sedan helt plötsligt bli "respektabla". Jag minns när jag för länge sedan såg Anna Anka precis i början av Hollywoodfruar. Först gapade man ju av vad hon sa men sedan tänkte man ett varv till och insåg att hon var så befriande i sin totala ärlighet kring vad det handlar om. Så här sa hon (fritt citerat) på sin breda skånska:
- Vill din man att du ska suga av honom, ja, då får du göra det helt enkelt. Det är priset du betalar för att kunna leva så här.
Den klarsyntheten skulle Blondinbella må bra av. Hon har inte blivit någons älskling, hon fyller ett behov hos en man som känner att han håller på att bli gammal och har det svårt med det. Men det där vill hon försöka göra om nu - därav bilden av myspys och familjeliv. Det är ju inte så tjusigt att vara en sugarbaby, särskilt inte när man vill försöka ge sken av att man är business woman med agency i NYC among other things och självständig så att det visslar om det. Hon försöker måla upp en verklighet som inte finns, försöker bygga om det hus hon byggt genom att klä av sig och vara sexuellt villig till ett snyggt litet slott. Bara de som skriver långa och lågbegåvade inlägg på Bloggbevakning går på den enkla.
Som ni vet läser jag ju inte Blondinbellas sociala medier men jag litar på att ni återger hennes tokiga poster rätt. Och jag måste säga att jag just fått mig några goda skratt!
Edit: Såg just att det också stod att hon "läst". Under myspyshelgen, alltså. Jodå, visst läser säkert Blondinbella. Men det är så omåttligt komiskt just det här hur hon kommer med de klassiska attributen för det människor uppfattar som "respektabelt" och "seriöst". Eventuellt kommer hon snart att hävda att hon drabbats av ett synfel och skaffa glasögon med fönsterglas - allt för en "intellektuell" framtoning. Hahahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!