Citat:
Ursprungligen postat av Fyr4n
Enligt mig ska du ge fan i de andra Salmiaksnusen och köra stenhårt på LD salmiak! Kör själv på den, och är tok nöjd. Alla min påsar har varit näst intill perfekta och du har knappt behöva klämma ut dem.
På min dosa står det ätt det är 20.7 gram snus, och efter att ha öppnat en ny dosa för att kunna räkna hur många det fanns kom jag fram till 24, som de andra sa. Priset i Stockholm varierar mellan 30-40 kronor, men 35 är vanligast. Hoppas du fick många svar

Håller med där! LD är den godaste lakritssnusen som finns ute i vanliga butiker. Den enda som jag tycker mäter sig med LD är Offroad Lakrits, som jag förövrigt sitter och avnjuter nu. Samma mängd i vanliga Offroad Lakrits Portion, dock 19g i Offroad Lakrits White. Skillnaden mot LD är att Offroad kostar 179 kr respektive 189 kr stocken.
Offroad finns hos ovanliga tobaksaffärer eller på Internet. Jag har en stock hemma just nu, som är från snus2.se. Riktigt gott!