Citat:
Ursprungligen postat av
EatableAcrobat
Dessutom betedde sig Ronnie rätt oförskämt igår när domaren skulle återplacera köbollen efter en foulstöt. Det tog visserligen (för?) lång tid att återplacera och blev inte rätt på flera försök, men istället för att hjälpa till var han dryg och lät Camilleri försöka på egen hand. Hawkins(!) fick hoppa in och hjälpa den stackars domaren.
I övrigt såg det iaf ut som att Ronnie tar den här turneringen på allvar. Stundtals rätt ojämnt spel, men inte några galna idéer i själva spelet.
Ronnie gillar dessa korta turneringar med få deltagare men med mycket prispengar i potten, men det där han höll på med mot Hawkins (och domaren) var ju ganska fånigt av honom. Camilleri borde ha tagit honom i örat faktiskt och bett honom spela.