2008-04-04, 20:49
  #253
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Ronaldinho
Jag frågaru svarar:Jag kan inte se vad det har för betydelse i det stora hela när det gäller Tysklands brott. Menar du att judarna i Holland till exempel, fick skylla sig själva och straffet de fick var lågt om man relaterar till vad några judar i Sovjetunionen gjorde sig skyldiga till. Det finns ingen relation mellan händelserna, vad jag kan se.

Sambandet är ibland lite långsökt, om än inte lika långsökt som den organiserade judenhetens nutida strävan att förinta alla vita folk som "hämnd". Om du som jag tycker att ett särskilt delforum för diskussion av olika aspekter av judefrågan borde startas kan du ju ta upp det istället för att spamma den här tråden? Nu har det blivit så att diverse juderelaterade ämnen som inte direkt har med den unika förintelsen att göra etablerat sig i detta forum. Själv tycker jag behovet av ett forum för judefrågan är stort så att inte allt sprids ut på "revisionism", I&I, nationalism, historia, osv. Judarna har haft och har en så framträdande och betydelsfull roll att ämnet förtjänar ett eget forum. Mycket av revisionismen hänger ju dock ihop med judefrågan eftersom förintelsen utnyttjats så mycket av judar och sionister och samband med andra judiska företeelser finns både bakåt och framåt i historien om man har 1940-talet som utgångspunkt.
Citera
2008-04-04, 22:34
  #254
Medlem
Ronaldinhos avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Varnagel
Sambandet är ibland lite långsökt, om än inte lika långsökt som den organiserade judenhetens nutida strävan att förinta alla vita folk som "hämnd".
Huh?
Citera
2008-04-05, 02:20
  #255
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Ronaldinho
Huh?

Du har inte hängt med mycket i debatten i nationalismforumet va?
Citera
2008-04-05, 08:10
  #256
Medlem
Ronaldinhos avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Varnagel
Du har inte hängt med mycket i debatten i nationalismforumet va?
Det du sa har ju inget med något att göra. Tycker du att en jude i Holland bör straffas för något en rysk jude gjort?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in