Citat:
Ursprungligen postat av aragonhund
Tack för du klargjorde neger påståendet TS

Du lät lite för intelligent och förståndig för att placeras i det facket.
Dessa "store-brors" satsningar görs faktiskt i vissa kommuner i Sverige, men tror det eller ej de riktar sig till unga vilsna neger och araber. Källa på detta kan du få om du googlar på "store-bror" och "Kristianstadsbladet". När jag läste det skrek jag rakt ut. Tydligen skulle dessa satsningar göras för att negrerna och araberna lättare skulle komma in i samhället och behandla sina medmänniskor och ändra sin kvinnosyn. Detta kasnke inte är så konstigt då Kristianstad håller på att bli skånes andra rövhål (Malmö på nr 1).
Så ttydligen finns det pengar till såna här projekt, men de går som vanligt till mohammed och hans jävla broshooor och kååsiner.
(för er tvivlare så ta gärna och kontrollera mina påståenden)
Just därför det är viktigt att ta ett privat initiativ och se efter de vita barnen/ungdomarna också!
Jag har varit kontaktperson till flertalet olika killar, det sorgligaste var en liten svensk kille på 14 år som bodde i en förort med sin mamma. Han var lite så där datanörd och snäll, men hans mamma var alkoholist och sket totalt i honom.
Så bland annat fick han gå på museum, bio och bowla och såna saker han inte gjort tidigare då han knappt fick pengar till kläder av sin mamma.
Tänk dig med den oturen + att sen behöva stå ut med alla svartingar i förorten som jävlas och håller på.
Just nu pluggar han på luleå eller piteå tekniska universitet och bor i studentkorridor och skickar punktligt ett julkort varje år
Det är såna som försvinner i socialisternas statistik, där "solidaritet" endast handlar om att ta in så många 3:e världen människor som möjligt och låta de gå loss på våra barn och ungdomar.