Jeg fant ut av det ved å se på min kjöpekontrakt, der var det en masse informasjon inkl. hva den tidligere eier hadde gitt for huset (150.000 mere enn hva jeg hadde gitt...og så var det endda et hus til under en halv. mill.) juuuhuu!
Har også googlet runt om kring på andres hus, og så kan man ofte finne gamle salgs-annonser på nettet, og Google-CACHE, klikk der og sjekk om du finner noe, jeg fant noe hver 2ndre gang jeg fant et resultat, så det går an med litt godt gammeldags detektivarbeide
Det kan også väre du finner informasjon på thewaybackmachine
http://www.archive.org/web/web.php da den lagrer ALT som kunne sökes på internet i flere år tilbake, så du kan kanskje finne huset til salg på hemnet.se en viss dato som du selv spesifiserer, den har hjulpet meg i mange saker.