Citat:
Ursprungligen postat av
ensamkrigaren
Läser i jude-pressen om "dödliga monsterhettan" och att "jorden har hög feber".
https://www.expressen.se/nyheter/dodliga-monsterhettan--jorden-har-hog-feber/
Kollar väderprognos för Rom idag, förväntas bli 32 grader. Florens toppar på 34 grader. Lodi som nämns 29 grader. Fullt naturlig temperatur för södra Europa mitt i sommaren. Som mest 39-40 grader i den längre prognosen när det får vara molnfritt många dagar i sträck. Också fullt naturligt. Många idioter som sväljer det här med hull och hår.
Varför är det ingen som check:ar klimatlögnerna när det är så uppenbart lögnaktigt?
Ja varför checkar ingen? Det är helt normalt med värmeböljor på sommaren. Så länge jag minns har det alltid rapporterats om värmen i södra Europa - varje sommar. Så länge jag minns - ända sedan femtiotalet.
Då skrattade man åt rubrikerna och kallade de för "nyhetstorka" - att de inte hade något annat att skriva om.
Nu har det blivit en dold agenda att försöka framhålla jordens undergång.
Jag såg att det var tio meter snö i Kalifornien i vintras - och den ligger kvar så folk åkte skidor på 4:e juli. Men inte rapporteras det som någon ovanlig kyla.. Det var bara en kul grej..
Nej det är sjukt med skrämselpropagandan. Det är så torrt och det brinner och skördarna uteblir - men det regnar som fan i Indien och Kina och bortre Asien. Så broar sköljs bort.
Men fråga folk vad de tror, så är de så hjärntvättade att de inte vet vad de ska säga.
Det är till och med så folk vill må dåligt. De vet att det är därför vi får all denna propagandan, så de spelar med och låtsas vara rädda!