Ointresserad, men SM-final följer jag. Håller på Boltic och kan inte fatta att ett lag som dominerat så stort helt plötsligt (nåja, de senaste 10 åren) ligger sist..
Bandy är en fin sport. Har inget favoritlag direkt sådär men bodde i Bollnäs i två år så jag smyghejjar väl på dom litegrann. Grymt skönt när dom piska ditt SAIK senast får hoppas på en upprepning på sävstaås på onsdag. Ska väl och se några matcher i vinter med på zinkensdam med när det blir elitserie.
Det kan vara mysigt att kolla på bandy. Jag har hållit på lite själv. Mitt favoritlag är H.I.K. Har för mig att de ska spela i tvåan (division två) i år.
Jag gillar aldrig Hammarby. Hoppas alltid att de förlorar, vilken sport det än gäller.
Ärligt talat så är bandy bland dom tråkigaste sporter jag vet. Har i och för sig bara varit på en match, Västerås-Hammarby och det var grymt tråkigt. Tycker bandyn saknar farten och spänningen. Otroligt långtråkig sport.
Bandy är antagligen det viktigaste som finns.
Ingen tvekan om den saken från min sida. I livet ligger bandyn på en klar förstaplats av de viktigaste sakerna.
Om Villa vinner SM-guld finns det inte längre någon mening att leva. Då har jag nått mitt mål med livet. Detta konstaterande innebär att jag bekänner färg, här och nu.