Citat:
Ursprungligen postat av genushexan
Tror inte att miljöparitet är tilltalade av tanken att sitta i en regering som leds av den vulgäre betongsåsssen och okunnige svetsaren Löfven. Jag hoppas att Reinfeldt kan locka över MP till alliansen.
Jag har sen barnsben avskytt sossar och traditionellt röstat för moderaterna men att klanka på Löfven bara för att han inte har en examen och är en medelålders man inger hos mej dåliga vibbar.
Förr betonade vänstermarxister klass mot klass och nu könsmaktsordningen och genusmarxister har ingen skam i kroppen när de enbart från en inbillad könsmaktsordning nu angriper Löfven enbart utifrån hans kön och klass. Varför har marxistiskt skolade genushäxor nu rätt och arbetarklassens män fel (SD),där de förr angrep Mona Sahlin utifrån just samma perspektiv fast tvärtom?
Var det inte just detta marxister hade till avsikt att bekämpa och utplåna och inordna oss alla i "one size fits all" ,där just klass och kön eliminerats?
Ett tydligt exempel på att de forna vänstermarxismen även infiltrerat socialliberala skikt i samhället och betonar just klass mot klass i ett omvänt perspektiv och ser arbetarklassen som alltför outbildade ur marxistiskt perspektiv för att bilda basen för samhällsomvandlingen. Denna arbetarklass anses dessutom vara alltför konservativa och hängivna till nationalistiskt tänkande samt att dessa genushäxor alltför ofta vill betona just de år de tillbringat för att tillgodogöra sej "marxistisk skolning" i diffusa utbildningar som sällan leder till riktiga jobb,vilket leder till att de riktar sin frustration just mot yrkesarbetande män som kan försörja sej själva....De gör anspåk på att passerat denna samhällsklass på den marxistiska samhällsstegen och betonar nu just sin utbildning mot denna samt betonar sin klasstillhörighet till den förr föraktade borgerligheten.
Den forna arbetarklassen som förr ansågs utgöra basen för samhällsomstörtandet och som många revolutionsromantiker såg sej som ledare för har degraderats till att utmålas såsom outbildade lantisar hängande vid det lokala korvschappet och anses idag oförmögna att bilda basen för revolutionen för de marxistiskt skolade revolutionsromantikerna.
Idag är det kvinnor och invandrare ur olika minoritetsgrupper som ska bilda basen för de "världsomspännande marxistiska revolutionen",men frågan är hur genusfrälsta feminister ska samsas med de patriarkala strukturena från dessa importerade kulturer mot de egna påstådda patriarkala maktstrukturerna i sitt eget samhället och mot sina egna bröder,fäder och söner?
Var har de sin lojalitet?
Dessutom lär dessa genushäxor snart förpassas till historiens sophög eftersom de inte lär förmå fortplanta sej och överföra sin "kunskap" till nästa generation, till skillnad från oss andra.
De är en genetisk återvändsgränd...såvida de inte importerar parningsobjekt från det mörkaste Afrika
t ex Gambia.... i ett sätt att bekämpa det vita patrikala samhället de uppmuntras att omstörta samtidigt som de bekämpar hustruimport från länder som Thailand. Att araber importerar slavhustrur från det forna hemlandet har föga intresse för dessa marxistiskt skolade genusfeminister
Varför och i vems intresse?
Jag tror att socialdemokratin är inne på rätt spår när de tar en representant från den åsidosatta majoritetssbefolkningen. Vill man göra anspråk på att representera Sverige och vara ett statsbärande parti bör man bejaka och torgföra majoritetsbefolkningens intressen och inte olika suspekta minoritetsintressen.
När nu fittstimmet under Mona Sahlin förpassats till sophögen, så stiger återigen opinionsiffrorna för partiet och man kan ju undra varför? Troligen därför att han är en bättre representant för majoritetsbefolkningen än vad Mona Sahlin från en suspekt tattarsläkt någonsin var.