2011-06-27, 02:16
  #1
Medlem
Tjena FB.
Jag är här med ett litet problem som stör mig.
Ofta (nästan alltid) när jag har en tanke i sinnet, så blir det väldigt svårt att koncentrera sig på den,
vilket gör att jag börjar tänka på något annat. Kan lixom inte tänka på något utan att jag glömmer vad jag tänkte på eller att jag börjar tänka på något annat. Har även mycket svårt att slappna av, och inte tänka på något. Det är alltid någonting som jag börjar tänka på! Hur kan jag lära mig att slappna av mer och koncentrera mig bättre på mina tankar?
Och ja, jag har sökt, utan resultat.
Citera
2011-06-27, 02:20
  #2
Medlem
Sätt dig på en cykel och cykla tills du får kramp i låren, tills du inte kan förmå dina ben att trampa ett enda varv till. Funkar för mig
Citera
2011-06-27, 02:44
  #3
Medlem
ett tips, gör något du tycker är roligt efter att ha ansträngt dig fysiskt. tex spela ett dataspel lr något. din kropp behöver mer motion tror jag.
Citera
2011-06-27, 12:29
  #4
Medlem
Ok tack för tipsen :P Skall testas! Förstår dock inte hur motion skulle hjälpa.
Citera
2011-06-27, 20:21
  #5
Medlem
body and mind hänger ihop mycket mer än vad man kan tro. berätta gärna hur det går för dig.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in