Hejsan,
Jag är nyexad och skulle vilja skaffa en relativt billig bil att ha ett tag tills jag sparat ihop pengar till en lite finare bil. Dock så vill jag inte ha något som krånglar överdrivet mycket samt något som håller i minst 2 år (kanske inte ska ha den i 2 år men ändå).
Jag har lite span på
denna S40 som är till salu för ett väldigt bra pris. Dock så har den rätt många mil på nacken. Säljaren menar ju i annonsen att allt fungerar väl osv men utan att ha testat den, tror ni att det är något att satsa på för mig?
Jag ska egentligen inte bruka den till något särskilt. Handlar väl om att ta sig till och från träning, handla, åka på lite utflykter osv. som sagt, det kanske handlar om 1-2 års bruktid.
Så ni som har ett hum får jättegärna komma med feedback på annonsen och om det är värt att åka dit och testa bilen! Är ingen expert på bilar tyvärr och därför vänder jag mig till flashbackanvändarna som bevisligen kan en hel del