Är inte nöjd med volymstyrkan i mina lurar, har självklart alla ljudinställningar på datorn på max och har dragit på max på hörlurarna också men det låter inte tillräckligt högt.
När jag kör ljudet genom stereon så kan jag få till bättre volymer, så min fråga är om detta går att lösa med något program eller gömd inställning? Eller är jag fast på denna medel volym tills jag köper nya lurar?
Vet att det går att hölja volymen på mp3 låter tex men det blir bökigt att göra det med varenda en.
Mja, man kan höja en aning bättre med diverse mjukvaruprogram. Jag själv använder detta -> http://www.fxsound.com/ och det fungerar bra. Men annars kostar ett bulkat och bra ljudkort ett par hundralappar.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!