Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2011-06-15, 17:44
  #1
Medlem
Kungabloggens avatar
Som vi alla vet är feminismen spermaberoende.

Är det då inte en grav kränkning av feminismen och dess grunder att kräva att den manliga kärlekssaften ska behöva dö en meningslös död om allt de velat göra under hela sitt kampartade liv var att få simma lite i fittan?

Män vill ofta prata känslor med sitt känselspröt och göra ett gott intryck, det kanske inte är några större nyheter, men ta Arnold till exempel, om nu hans Maria inte ville ta hans kärleksnektar, vad skulle han då göra med den? Om man inte har hjärta att lägga nektaret på tubsockan, eller eljest cleenex för att dö en meningslös död utan att någonsin fått komma till det enda hem de längtat till under hela sitt korta liv, ska man som man verkligen klandras för det?

Arnold valde ju att applicera sin kräm i någon som utnyttjade hans omtanke om sin kärlekskräm, men vilka är egentligen alternativen, då vi faktiskt talar om den ädla såsen som är feminismens grunder skulle det inte vara den ultimata kvinnofientligheten att inte dela med sig av saften?

Era djupsinniga resonemang önskas kring hur vi på bästa sätt ska kunna vörda feminismens grunder och fundamentalsaften som ger upphov till feminister, bröder och systrar låt oss förena våra kloka huvuden.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback