2011-05-28, 23:59
  #1
Medlem
Citharas avatar
Som ni säkert vet så har vi svenskar för låg nativitet, vilket kan ge allvarliga konsekvenser på lång sikt. I synnerhet när politiker ser invandring (och främst rasfrämlingar) som lösning. Detta är ett problem eftersom det på sikt innebär att etniska svenskar kommer att bli en minoritet och eventuellt utrotas demografiskt.

En hög invandring med invandrare med hög nativitet är ett hot för svenskarnas demografi.

Man kan inte ändra demografin på individ-nivå. Man måste göra politiska åtgärder med rätt prioriteringar för att stimulera den svenska nativiteten om vi ska överleva demografiskt som folkslag. Några punkter för att gå till väga;

1. Statlig uppmuntran och propaganda. Informera folket om det demografiska hotet och åtgärder som måste tas. Uppmuntra kvinnor att skaffa barn m.m. Sluta förlita sig blint på invandring för framtida problem, prioritera nativiteten.

2.
Förmåner till etniska svenskar som skaffar barn. Etniska svenskar ska inte avstå barn p.g.a. ekonomiska faktorer eller dylikt. Förmåner ska inte ges till icke-svenskar eller rasblandade par (svensk och icke-svensk).

3. Begränsad abort. Undantag ska ges till icke-svenskar, våldtäktsoffer eller de med skadat foster. Annars ska enskilda fall prövas. Det får inte vara som idag där kvinnor använder abort som preventivmedel i princip..

4. Begränsa icke-svenskars nativitet genom att införa en maxgräns för antal tillåtna barn. T.ex. max 1 barn. Skaffar de fler ska de inte längre få ta del av välfärden eller statliga förmåner.
Detta p.g.a. de fortfarande utgör ett demografiskt hot om de har högre nativitet än svenskar, och tillåts de 2 så kommer inte deras nativitet att minska, snarare stabiliseras.

Detta vore en relativt tillfällig lagstiftning som eventuellt kan avskaffas i takt med repatrieringen (läs nedan). Det skulle inte finnas något behov av en sådan maxgräns om invandrare endast utgjorde ca 2% av befolkningen, istället för nuvarande 25%.

5. Successiv repatriering av icke-svenskar. Alla med uppehållstillstånd och medborgarskap ska granskas. PUT och medborgarskap ska fråntas och istället tilldelas TUT. Krav på självförsörjning bland invandrare ska införas.
Detta är en prognos vi varken ska acceptera eller främja. http://snaphanen.dk/upload/2008/11/hrs-2.jpg

Att åtgärda tillflödet, dvs invandringspolitiken, låter jag vara underförstått.

Finns fler punkter men detta räcker så länge.

Till er som tycker att detta låter grymt;
Detta är en nödvändighet för att säkerställa vår germanska ras och etnicitet. Svenskar är också ett folk, vi har också en etnicitet och vi har rätt att existera vi också. Här har våra svenska förfäder odlat på svensk jord i årtusenden.

Det är helt absurt att vi ska utrotas bara för att vara snälla. Och vi är inte här som land att utföra välgörenhet åt resten av världen.
__________________
Senast redigerad av Cithara 2011-05-29 kl. 00:19.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in