2011-05-25, 19:03
  #1
Medlem
Ja, Johan Elmander är klar för detta turkiska lag som har haft en tuff säsong. Det sägs att han förutom en stor sign on free bonus också för en fet årslön på närmare 20 miljoner. Med stor säkerhet kommer Kim Källström också anluta till detta lag.

Jag undrar vad ni tycker, är det ett stort nedtramp? Personligen tycker jag det är helt fel väg och anser att det är pengarna som talar.
2011-05-25, 19:24
  #2
Medlem
Förstår inte varför han väljer en skitliga som den turkiska som ingen bryr sig om. Visst, lönechecken lockar väl, men där måste väl finnas andra lukrativa erbjudanden inom Italien/Spanien/England?
2011-05-25, 19:34
  #3
Medlem
seydoukeitas avatar
Han är 30 år, och kommer att spela i en av de största lagen i Turkiet trots sin placering i ligan, betydligt bättre än Bolton. Turkiska ligan är en av de största i världen även om det inte finns
så mycket ljus på den.

Helst hade kag velat se honom tillbaka i klubben i mitt hjärta DIF.
2011-05-25, 20:25
  #4
Medlem
feldgraus avatar
Det finns en silly-tråd. /MOD

/feldgrau

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in