2011-04-06, 13:34
  #1
Medlem
hej hopp. finns väl redan tusen trådar om detta. så förlåt.


men jag har en laptop som som lånar av skolan under tiden man går där.. när jag fick den så fanns den senaste msn live essentials 2011 installerade. och eftersom jag verkligen inte gillar den msn versionen så försökte jag radera den men det gick inte. Jag antog att de berodde på mitt konto på datan eller något så jag laddade ner absolut unistall och radera alla filer som hette något med live msn essentials och sådant.
Och då verkade det försvinna.

men. så ville jag nu ladda ner msn live essentials 2010. (allså den versionen jag tycker om mest) men det kommer upp en jävla ruta där det står att jag har en senare version av essentials på datan; fast jag radera alla filer med absolut unistall?! och kan då inte ladda ner den versionen jag vill.

vad är det för fel?
Citera
2011-04-06, 16:49
  #2
Medlem
Googlade lite snabbt på ditt problem och det verkar som om folk har fått bort Live Essentials med hjälp av Revo Uninstaller. Så prova det.
Citera
2011-04-06, 18:29
  #3
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Center
Googlade lite snabbt på ditt problem och det verkar som om folk har fått bort Live Essentials med hjälp av Revo Uninstaller. Så prova det.

tusen tack. men hur ska jag få bort msn med det programmet när det inte finns på datan?
Citera
2011-04-06, 20:32
  #4
Medlem
Jag har aldrig använt Revo, så du kanske får installera 2011 på nytt så att programmet känner igen MSN.
Revo ska tydligen ta bort registernycklar och filer som inte försvinner vid en vanlig avinstallation.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in