2011-03-30, 03:46
  #1
Medlem
En rapport om Mephedrone från mig

Kön: Kille
Ålder: 18
Längd: 185 cm
Vikt: 80 kg
Tidigare erfarenheter: Tjack, E, Cannabis, Opiater, Benso, Lyrica & lite smått och gott.

TISDAG

Hade varit inne i centrum och köpt 10 gram Mephedrone och sitter hemma hos en polare (vi kan kalla honom för Robin) och delar upp det (han skulle ha 3 gram och jag skulle ha 7 gram).

Klockan 18.00:
Sitter vid Robins köksbord och drar upp 500-lappen så snortar ja i mig en ca 0,2g.
Näsan börjar svida som ett as (det värsta jag har varit med om) och strax därefter börjar den fruktansvärda smaken komma.

Klockan 18.30:
Drar en till lina ca 0,2g och på en gång svider det som ett as i näsan igen och strax därefter börjar den äckliga smaken igen.

18.45: Nu börjar jag känna av. Allt känns så verkligt, får lite sköna rysningar. Suget efter att känna av mer är helt sjukt så blev att bosta på med ca 0,5g svart afghan i en bubbel bong.

19.15: Hela rummet snurrar, är väldigt uppåt och ja, ungefär samma rus som tjack. Sitter och rycker med munnen och ögonen snurrar hej vilt som en gammal Tjack pundare.

19.30: Får för mig att jag behöver mer (suget att vilja ha mer blir bara mer och mer) så laddar upp ca 0,5g och bombar det i en rizzla.

20.00: Springer omkring i Robins lägenhet och kan inte sitta still, får för mig att springa upp och ner för trapporna ett par gånger (sju våningar).

20.15: Kommer in igen, helt svettig, sätter mig ner och röker en fet gräs spliff.

22.00: Känner att Mephedronet börjar avta igen så laddar upp en till lina och snortar ca 0,5g igen.

22.30: Sitter i soffan, mår helt utmärkt (mycket bättre än vanligt). Känner mig helt empatiskt och glad. Njuter av denna tisdagskväll och lever livet.

(Sen har jag inget tidsbegrepp försen onsdags morgonen men har inte sovit någonting under natten, har rökt på som fan, snortat som fan.)

Onsdagsmorgon: Pigg som ett as, har inte aptit, ont i näsan som fan, har en äcklig smak i munnen, Mephedronet börjar gå ur kroppen och ångesten börjar komma, så laddar upp en till lina (som jag var tvungen att ta båda näsborrarna till och bomba lite för att få ner allt, vet inte exakt hur mycket men lite mer än 1g.) Vi bestämde oss senare att åka in till stan och köpa mer, vi hade detta Mephedrone-racet fram till fredagen, vi hade inte sovit en minut sen i tisdags och nu var det fredag.

FREDAG

Mephedronet har tagit slut och vi laddar upp för fredagens fest. Nu har panik ångesten och abstinensen efter Mephedronet kommit och mår helt skit. Ligger i Robins soffa hela dagen fram till kvällen och mår skit, vill ta självmord, vill ha mer Mephedrone. AT:n av det var det värsta jag har varit med om, mådde dåligt i två veckor.

Resultat enligt mig av Mephedrone

Känslan var helt underbar under tiden man var på´t.
Men nu efteråt vill jag aldrig mer se denna skitdrog, har aldrig mått så dåligt efteråt.

Första gången jag skriver såhär, så var snälla.
__________________
Senast redigerad av NicolasCage 2011-03-30 kl. 04:26.
Citera
2011-03-30, 03:52
  #2
Medlem
jstNb3beers avatar
Bra rapport

Men har några frågor eftersom du verkar erfaren. Kan jag skicka PM`?
Citera
2011-03-30, 04:26
  #3
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av jstNb3beer
Bra rapport

Men har några frågor eftersom du verkar erfaren. Kan jag skicka PM`?

Skicka om du vill. Gjorde om rapporten så den blev bättre.
Citera
2011-03-30, 06:54
  #4
Medlem
unleash82s avatar
Säker på att det var meph du fick i dig?

Mephedrone som ger ett rus ungefär som tjack låter inte som mephedrone

Mvh
Citera
2011-03-30, 09:07
  #5
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av unleash82
Säker på att det var meph du fick i dig?

Mephedrone som ger ett rus ungefär som tjack låter inte som mephedrone

Mvh


Jag är 99% säker på att de var Mephedrone
Citera
2011-03-30, 09:27
  #6
Medlem
-8Ball-s avatar
Du snortade 200mg kl.18, fick ta en lina igen kl.18:30 och börjar känna något kl. 18:45 ?

Det var inte Mephedrone kan jag säga med säkerhet. Meph börjar kännas efter så lite som 2-3min, och är du inte van med drogen skulle du inte kunna gå efter 400mg i snoken.

Du blev blåst...
Citera
2011-03-30, 09:55
  #7
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av -8Ball-
Du snortade 200mg kl.18, fick ta en lina igen kl.18:30 och börjar känna något kl. 18:45 ?

Det var inte Mephedrone kan jag säga med säkerhet. Meph börjar kännas efter så lite som 2-3min, och är du inte van med drogen skulle du inte kunna gå efter 400mg i snoken.

Du blev blåst...

Alltså jag kände av det snabbare än 18.45, men det var ju då det började bli helt knäppt. Jag har inte en aning vad det var, men om jag nu blev blåst så undrar jag vad fan det var jag tog.
Hm..
Citera
2011-03-30, 10:23
  #8
Medlem
leninns avatar
Tycker faktiskt inte heller att det låter som mephedrone.
Citera
2011-03-30, 10:27
  #9
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av leninn
Tycker faktiskt inte heller att det låter som mephedrone.

Någon som har en minsta aning om vad jag har tagit?
Citera
2011-03-30, 11:07
  #10
Medlem
apan76s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av NicolasCage
Någon som har en minsta aning om vad jag har tagit?

Vanligt tjack kanske?
Citera
2011-03-30, 11:14
  #11
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av apan76
Vanligt tjack kanske?

Har tagit tjack ett x antal gånger innan, och detta påminde bara lite av det.
Citera
2011-03-30, 13:06
  #12
Medlem
-8Ball-s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av NicolasCage
Någon som har en minsta aning om vad jag har tagit?

I vanligaste fall är det 4-mec man har köpt. Det känns som "meph lite", och ganska många tror det är bankat meph de fick tag på.

Du ska ha en bra hög tolerans om inte du känner något direkt efter 200mg nasalt.

Nu skriver du inte om det var kristaller eller pulver, men Meph kristall har jag bara sett i liten storlek, kring 1-2mm stora. 4-mec kan vara ganska långa kristaller - typ .5cm långa.

Men kanske andra har sett de kan ha samma storlek osv. ?
Citera
  • 1
  • 2

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in