Tänkte starta en tråd med lite lustiga saker ni har varit med om sett.
Kan även vara om ni själv jobbar på någon kundtjänst om ni har lust att dela med er något.
Här är mina
1. Var på MacDonalds i Mjölby så var det en svensk familj framför mig , typiskt svensson(fru+ make och 2 barn) skulle ut och campa hade myckat att resa . Så de beställer sig burgare, frågar kassörskan "Läsken där borta där får man fylla på hur mycket man vill?" Hon svarar "Ja visst får ni det"
Satte mig i närheten av dem (inte mycket plats att välja bland)
När de var klara tar pappan och mannan fram 1,5 liters tomma cola flaskor och fyller upp colan sen går de ut därifrån, alla tittar på dom såklart det var ju runt 13.00 tiden då alla har lunch.
2. Var i Stockholm och hälsade på mina polare skulle till SJ kundservice då jag ej fick ut mina tågbiljetter. Då var det en arg tonåring som skrek och tjaffsade på SJ kvinnan. Hon var sen in ifrån Sundsvall, och missade sin Arlanda Express till Arlanda. När SJ personalen frågade henne när incheckningen stängde, svarade hon om 10 minuter. (Hon hade då alltså haft 10-20 min att ta sig ifrån tåget till incheckningen om tåget hade varit i tid)
snacka om att verkligen _inte_ kunna planera.
hoppas detta blir en bra tråd.