Citat:
Ursprungligen postat av alejkooo
På riktigt, tror du verkligen på Illuminati och sånt homoskit? Really?
Om du använder hjärnan och tänker för en sekund. Låter detta logiskt?
Det är en musikvideo gjord av artister som kör på hela Illuminati grejen. Detta får dig att tro saker & ting. Wow

Om du använder hjärnan och tänker för en sekund. Låter detta logiskt?
Det är en musikvideo gjord av artister som kör på hela Illuminati grejen. Detta får dig att tro saker & ting. Wow
Ja på riktigt så existerar Illuminati och det finns oerhörda mängder med bevis.
Om du kollar tillbaka i tiden och ser hur dom steg för steg tar till sig mer mark för att i framtiden skapa en ny världsordning så finner du svaren, kolla bara på sydamerika för 40 år sedan då de implementerade diktaturer för att följa deras kapitalistiska väg. Samma fragment händer med mellanöstern idag.
Sedan så ska vi inte prata om ACTA-lagarna, RFID-chippen(Rfid baby tracking), UAV's som ska spana på civil mark i USA, Ökad polisrekrytering i alla EU länder, inkl. Sverige, krigen mot Libyen, < var en mediaskugga där svensk militär hade bombarderat ett civilt hus i Libyen där flera hundra civila omkom då dom hittade Osama bin Ladin, sköt honom och sänkte ner honom i havet utan några som helst bevis att han verkligen existerade.
Om dessa inte är tillräckliga bevis på att vi är påväg mot ett kontrollsamhälle där medial och allmän hjärntvätt kommer vara mer än vardag, så behöver du en ordentlig spark i ryggen som väcker dig till liv.
Detta är verklighet, majoriteten av dagens människor blir hela tiden pumpade med idealer, trender och liknande, inte för att vara sån men det är på så sätt som människor blir egoistiska och de utvecklar ett onaturligt ha-begär efter saker hela tiden. Det roliga är att Teknologin som är på marknaden idag är flera år gammal, men man måste ju hålla den ekonomiska balansen i cirkulation hela tiden. Därför släpps det år efter år nya tekniker i alla former som ska ersätta den från året innan, detsamma med trender och idealer som ska få dig att fortsätta konsumera på den andra marknaden för att hålla detta djävulska världsspel igång där en minoritet av jordens befolkning lever drägligt och de resterande sliter hårt för att överleva vardan.
Låter detta konstigt eller rimligt för dig? Vill du verkligen leva i denna drömvärld som ändå kollapsar inom en snar framtid? Juste, det var faktist nära att kollapsa nyligen, om inte kina köpt 30% av USA:s statsskuld då Obama hotade med en statsskuldssanering.

Så ja, fortsätt du titta på din babysitter s.k. TV:n, vi har ändå ingen chans mot "eliten" då minst 90% av folket är redan indoktrinerade till denna jobba-konsumera-sova-dö fenomenet. Ingen verkar vilja vakna upp och ta det röda pillret om man säger så.
__________________
Senast redigerad av Nilson 2012-02-10 kl. 02:40.
Senast redigerad av Nilson 2012-02-10 kl. 02:40.