Citat:
Ursprungligen postat av bumbaclot.
Det räcker inte med att skriva det gamla spicet. Vilken sort? Jag antar att du inte är medveten om att spice var ett märke på en serie rökmixar som såldes för några år sen men har varit klassad i något år? Spice var alltså bara ett märke på en serie rökmixar och man kan därför inte kalla alla rökmixar för spice som alldeles för många så felaktigt gör. Så var det just spice du rökte (vilket jag betvivlar) eller någon av gen 2 rökmixarna (typ bonzaii citrus, pulse ultra etc)?
Du har rätt, men "spice" är namnet på cannabinoider blandat med örter. vare sig du vill eller inte, så har det blivit betecknat så. Både på gatan och på nätet.
Men från första början så är det väl som du säger...
Har aldrig hört någon leta efter någon speciell, enbart "ge mig stark spice" det är vad alla är ute efter. och det är det man skall sikta på och tillfredställa.
Har tydligen kommit in endel till göteborgstrakterna, sjuk mix... riktigt sjuk.. smakar gott också man känner de e örter men man kan göra en 3 blossare utan att de gör ont i halsen/hosta... den e ganska len vilket jag föredrar då mina lungor e fucked up efter 9års bruk av cannabis... i MÄNGDER. haha