2002-05-08, 16:35
  #13
äldre konto (old)
Ej medlem
Gavne: Du klagar på att jag gjort inlägg mot dig trots att jag sagt att jag ska sluta - men jag har också lagt ner försök till seriös debatt. Däremot är det faktiskt kul att läsa dina förvirrade meddelanden, och ibland kan jag bara inte låta bli att peka på dina paradoxala yttranden.
Citera
2002-05-09, 20:31
  #14
Medlem
-Se där!! mer idiotism.
Denn-a/e/detta (okända, skitigt gömt bakom en mask) mänskligt primitiva signaturen Agitator[RoX] här ovan.

Som fanatiskt håller, det ett stycken människans helt grundläggande livsförhållande, fortplantningen, ständigt aktivt närvarande för sig; med sin hemorts angivelse.
Där vi mer riktiga människorna, ser vår fortplantning, som en styck del i vår hela tillvaro.

Och då blir det ju, naturligtvis, att hennes/hans/dettas meningar, t.ex. med meningen att jag skriver fel med att använda glosan "diotism", är -bara- primitiva hugskott.
-"För du säger väl inte kristenism, kan tänka?", är den primitiva grunden för att mässa mig.

Och att jag är ordrik med vad jag framför, med en herrans massa onödiga ord. Visar ju med all tydlighet att detta, ändå inte räcker till. Som sådana som just signaturen Agitator[RoX], och Ulf T. här ovan, trots ordrikedomen, ändå inte fattar vad jag framför.
Och att använda krångliga ord, som jag också kritiseras för, handlar naturligtvis om sådana som signaturen Agitator[RoX], och deras intellektuella nivå. Alltså denna nivån med ständiga tankar på fortplantningen. Alltså djurisk nivå.
-Och på den nivån tror jag att det är jädrans svårt att, överhuvudtaget tala om demokrati- och rättsstats tänkande.

Och om du "NUUU" tycker att det gör ont när "maktens stövlar" trampar på "DIIINA" tår, så sparka -bara- tillbaka på stöveln. Är Agitator[RoX]:s goda råd.
Ulf T. här ovan skriver att jag drar in en massa annat som inte har något med saken att göra. Att till min kritik att benämna kommun för "STAD", dra in
Israel/Palestina, Ghettot i Warszawa, bibliotekschefer i Västerås, Centerns partiledare, din vårdnadstvist etc.
-Dessa debattörerna fattar alltså inte innebörden och vidden av existensen av stövelklackar.

Signaturen "Brunöga" -här ovan- är makalös!! Som hoppar in mitt i en debatt, och klagar på att hon/han/detta har svårt att förstå saken. Men i alla fall förstår att det handlar om "nått slags missnöje". Och ger råd om struktureringen av inläggen. ....idiotism!!

-Här har jag alltså redogjort för chefredaktören Anders Ahlbergs, mycket allvarliga bedrägliga journalistik på Vestmanlands Läns Tidning (i Västerås).
Om inte minst hur man i denna tidningsverksamheten, utesluter människor ur tidningens tillvaro. Vilket till stor del blir en uteslutning ur samhällsgemenskapen.
Och alltså debatten har ....inte alls berört detta. -Aaahhaa!! Det är naturligtvis Ahlbergs medlöpare på Vestmanlands Läns Tidning (i Västerås), som driver desorientering.
Citera
2002-05-19, 06:58
  #15
Medlem
Securions avatar
"Denn-a/e/detta (okända, skitigt gömt bakom en mask) mänskligt primitiva signaturen blaha blaha här ovan."

Blir du aldrig trött på att skriva sånt här, Galne?
Det är väldigt tråkigt att läsa om och om igen.
Citera
  • 1
  • 2

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in