Citat:
Ursprungligen postat av Jean-Luc Pickard
Ungefär 10 gram APAN med 10% AP / 90% AN användes, finns fan nästan inget kvar av datorn.....
http://www.imagestation.com/album/?id=4286141007&code=10922770&mode=invite&cmp=EMC-IS_other&creative=album-invite
Fotnot, jag vet inget om hur det här gick till, jag bara plåtade vad som hände.
haha skön dokumentation , tur att du såklart inte vet vem som gjort det där. Han som gjorde det måste vara väldigt kriminell och borde få flera år på kåken

Jag drömde dock att jag körde mycket med APAN som liten knatte och tackar mig själv, eftersom jag inte tror på gud utan bara tror på mig själv, att jag lever. Men APAN baserat på en konc acetonlösning av peroxiden och nitrat som man blandar på plats och sen initerar med eltändning och tändhatt har jag lite större sympati för. Ta ditt nitrat och din peroxidlösning med dig till arbetsstället, som du drömt om bara såklart,och häll på acetonlösningen efter att du riggat din tändhatt/primer MED eltändning.
Alltså blanda aldrig torr peroxid med AN då det kommer gå åt helvete en dag. En lösning av den där satans peroxiden i aceton är väldigt mycket ofarligare och då skulle tom jag våga vara på ett par meters håll.