2009-07-07, 22:26
  #4945
Medlem
Tuesdays avatar
Citat:
Ursprungligen postat av goldbullet
Men vad är problemet med Paris hyllning? Hon ville säga att hon älskade sin pappa oerhört mycket. Hon grät och det var hjärtskärande. Antagligen ville hon i sin sorg visa för världen att HON tyckte att han var världens bästa far och att hon älskade honom. Såklart visste barnen om världsmedias mord av deras far. Således inte så konstigt att hon ville berätta sin sanning. Två meningar räckte.

Problemet är att det skapar en del frågetecken utifrån att barnen inte har deltagit i dylik offentlighet tidigare. De gör det nu - när det pågår en vårdnadstvist. De framträdde med ena parten i tvisten. MJs familj.
Citera
2009-07-07, 22:26
  #4946
Medlem
SweetAsss avatar
Någon som vet om det finns någon sida man kan se ceremonin i efterhand på? Helst ska det kunna gå att se i norge.. Letar åt en vän som inte har tv och vill se.
Citera
2009-07-07, 22:27
  #4947
Medlem
Allan Akbars avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Rallaren
Tråden ligger i skvallerforumet. Inte ett enda skvaller från din sida än så länge.
Helt rätt. Många av MJ-fansen verkar ha missuppfattat det och tror att detta är en tråd som är avsedd för hyllningar till Michael Jackson.

Vilket ju givetvis är helt uppåt väggarna fel. Det här är en skvallertråd och här skall det skvallras, ju snaskigare skvaller desto bättre. Vill ni ägna er åt tillbedjan får ni dra härifrån till något lämpliga fanforum...
Citera
2009-07-07, 22:27
  #4948
Medlem
Avsiktarens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Jamie_L
Mitt favorit citat: "There wasn't nothing strange about your daddy," he said. "It was strange what your daddy had to deal with, but he dealt with it."

Al Sharpton

Det var inte ingenting konstigt.

Michael Jackson var alltså konstig enligt Al Sharpton.
Citera
2009-07-07, 22:28
  #4949
Medlem
pirates avatar
Är det nån som vet vart familjen är på väg efter ceremonin...
Citera
2009-07-07, 22:28
  #4950
Medlem
piawws avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Kristoffersson
Det du säger stämmer för vissa människor. För en van person, i ett starkt emotionellt ögonblick, omringad utav släktingar så spelar däremot antalet potentiella TV-tittare i avlägsna länder en mycket mycket liten roll för den eventuella tvekan man kan känna inför tanken att säga några ord om sin bortgågna far.

TV-kameror har, som du förstår, inte alls samma effekt på en som kamerans alla representanter framför TV-apparaterna hade haft. Vidare så beter man sig inte annorlunda på en scen framför 100 personer som 1000 personer och 1000 jämfört med 10 000. Och så fortsatt uppåt.

Och det faktum att barnen gömts från press och media i hela sina liv, ett liv med sällsynta förutsättningar, nu ska träda fram för hela världen och hålla tal är något som är självklart att kräva av en 11-åring? Skärp till dig och sluta trolla.
Citera
2009-07-07, 22:28
  #4951
Medlem
(卐)s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Sujok
Detta är den STORA tråden om M.J inte en skvaller tråd. Har kan man snacka allt som rör M.J

Jasså... ligger inte tråden underavdelningen skvaller kanske.
Citera
2009-07-07, 22:28
  #4952
Medlem
Noetlovskijs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Avsiktaren
Det var inte ingenting konstigt.

Michael Jackson var alltså konstig enligt Al Sharpton.

Du vet vad han menade att skriva. Lägg ner.
Citera
2009-07-07, 22:29
  #4953
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av pirate
Är det nån som vet vart familjen är på väg efter ceremonin...

tjäna pengar
Citera
2009-07-07, 22:29
  #4954
Medlem
Skjut-Mejs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av pirate
Är det nån som vet vart familjen är på väg efter ceremonin...

Jag själv hade tagit en rejäl bläcka! supa bort sorgen!
Citera
2009-07-07, 22:30
  #4955
Medlem
Glisseurs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av pirate
Är det nån som vet vart familjen är på väg efter ceremonin...
Tror det är som en vanlig begravning, de samlas (antagligen i någons hus) och äter middag.
Citera
2009-07-07, 22:30
  #4956
Bannlyst
Äldsta sonen tuggade tuggummi.
Jag missade både Stevie wonder och Marie carie. Dock blev det väldigt känslosamt många gånger .

När man hörde Jacksons röst, väldigt sorgsen röst, fick jag iden att det var han bakom scen. Dessutom hörde man reporternas direkta konspirationstänkande när det stod på slutet, något om i am alive.
Han kanske fortfarande lever.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in