2010-10-29, 10:45
  #1
Medlem
OsoPolars avatar
Nackdelen att bo på Kanarieöarna är att det tar evigheter innan nya Appleprodukterna dyker upp. Fördelen är att Kanarieöarna inte fullt ut deltar i EU. Jag kan därför handla på Arlanda och få en stor del av momsen tillbaka. Är det någon som har koll på om man idag säljer iPad eller iPod touch 4, 32G på Arlanda? Priser?
Citera
2010-10-29, 10:49
  #2
Medlem
systems avatar
Vet inte, men jag kan iallafall bidra med telefonnr till elektronikbutiken i terminal 5, om du vill ringa och fråga. 08-585 543 19

(Av en slump så hade jag numret tillgängligt sedan i onsdags)
Citera
2010-10-29, 12:35
  #3
Medlem
funkstars avatar
jodå, det säljs iphone. ipad har officielt inte släppts än här hemma så räkna med att den inte finns i dagsläget. iphone måste du nog köpa abonemang till.
Citera
2010-10-29, 18:58
  #4
Medlem
OsoPolars avatar
Tack för tipsen! Det blir en resa om tre veckor - då slår jag en signal till terminal 5. "Risken" att det kommer några nyheter till Kanarieöarna före jul är försumbar.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in