Citat:
Ursprungligen postat av Kamui
Jaså det fungerar till pc, kör du W7 eller? Bara att koppla in? Jag är på jakt efter tgb till min htpc (kör Harmony One just nu)... Läser följande omdöme på Dustin:
"Ett vackert, smidigt tangentbord på skrivbordet, kör på PC med Windows 7. Kan inte köras som enda tangentbordet dock så jag har det gamla stora under bordet. Det saknas en riktig delete-knapp och med UAWKS igång fungerar även fn-knappen, dock med lite små irriterande buggar. I övrigt ett klockrent alternativ för HTPC eller dylikt med lång räckvidd, bra känsla när man skriver trots den lilla storleken. Ett minus är att ctrl och fn är felplacerade men är man van vid Apples tangentbord är det precis som vanligt."
Något du märkt? Priset är bra annars tycker jag, under 700 är bra. Prisvärt för att vara Apple!
Jag kör Windows 7 på den datorn den är ikopplad i. Jag kunde köra som enda tangentbord när jag ändrade från "Halt no errors but keyboard" till "Halt on no errors" i BIOS. Tror det var det ända jag ändrade.
Angående deleteknappen så finns det en verision med deleteknapp, dock så saknar den Å Ä Ö och lite annat då det är en amerikansk version. Jag kör dock med den svenska, och det jag gjorde var att jag bindade om lite knappar så att FN+backspace = Delete.
Att FN och CTRL är felplacerade så kan man leva med det, men man lär sig snabbt hur den fungerar.
Dock så har jag inte fått igång swiping funktionen på musen på Windows 7, jag satt en kvart sen struntade jag i det, men har för mig att man kan få det att funka, bara jag som har varit slö.