När jag ringer till supporten säger det att det framgår att jag har både retail och upgrade, samtidigt!
Hur fan är det möjligt? Licensen verkar dock fungera och autenticeras som en retail, tror jag. Någon som vet mer om det här? Tacksam!!!
Förklara. Det står ingenting om det i artikeln du länkar till och jag vet inte vad VLK eller SLP är, och jag förstår inte heller hur XP är relevant till windows 7. Som sagt, står det att det är en upgrade på kvittot, men jag har kunnat installera och aktivera det på datorer utan något windows installerat sedan tidigare. Enligt microsoft så är deras produkt antingen retail eller upgrade. Inte både.
__________________
Senast redigerad av H3fster 2010-10-22 kl. 14:50.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!