Citat:
Ursprungligen postat av
glimmande
Ser fram emot Trumps kandidatur. Han känns äkta jämfört med de övriga. Inga jobbiga lobbygrupper för han betalar för sig själv. Hade varit sjukt roligt med Trump som president. Dels därför att han säger som han tycker och dels därför att alla jobbiga tråkvänstermänniskor hade blåst ur hela proppskåpet i vrede.
Synd bara att han är så proisrael. Fast det är ju förvisso precis alla höga amerikanska politiker.
De vette fan hur äkta han är egentligen då han vill göra oljebolagen rikare och mäktigare genom att bomba Irak (trots att det inte är något krig) för att senare låta dem (oljebolagen) bygga fritt i landet.
Samtidigt så tror han att Putin kommer att dansa efter hans pipa och hans snack om att arbetskraften flyttas till Kina är han själv delaktig till så återigen, jag är inte säker på hur äkta han verkligen är.