Citat:
Ursprungligen postat av
Hultabultan
Filmen kom till Expressen genom att en anställd hos SD kopierat Ekeroths dataor.
Det är rätt att juden Bonnier som äger Expressen får lätta på penningpungen.

Citat:
Ursprungligen postat av
Axell
Tror att med hans civilekonomexamen i bagaget från Lunds universitet skulle han kunna tjäna betydligt mer inom finansbranschen än inom politiken.
Citat:
Ursprungligen postat av
von Hindenburg
Javisst, och det handlar självklart om en före detta anställd och ordförande i ungdomsförbundet.

Ok, jag ska erkänna att det var ganska överilat av mig att skriva så där. (Ber Ekeroth om ursäkt om han läser detta.) Det är vid närmare eftertanke betydligt troligare att det var Petzäll som läckte filmen.
Dock vidhåller jag att det är oklokt av Kenta att stämma slaskmedia på pengar för filmen. Dels för att han i filmen faktiskt befann sig i en för en riksdagsman högst opassande situation, dels för att han genom att göra det hela till en penningfråga riskerar att bekräfta de fördomar många har om judar.
Å andra sidan vore det ganska fränt om Kent fick ut cashen och sedan inte stoppade dem i egen ficka utan donerade dem till partiet. Det skulle se snyggt ut och han skulle få "rizpäckt".
Ska bli spännande att se hur det hela slutar.