Det går upp och ner men efter tre år har jag nog hittar min linje. Jag har en handfull salonger som jag känner att jag vill besöka. Suget efter nytt har avtagit, jag har kört en raid sista tiden och känner mättnaden. Har som sagt några salonger som jag kan tänka mig att variera mellan. Ett par som jag känner att jag kan vara mera regelbunden på. Men jag tänkte att jag skulle knyta ihop säcken och besöka min debutsalong. Det var där jag lärde mig lite av kulturen. Jag hade tidigare gått mycket på massage, vanlig svensk hederlig avslappnings/friskvårdsmassage. Den var bra men ofta tråkig och framförallt dyr! 700-800 kr för 55 minuter är ingen ovanlig summa. Nu upptäckte jag massage för 400 kr för dryga timman. På de vanliga svenska salongerna räknades tiden från det man klev in i salongen så tiden gick fort ibland. Dessutom var man tvungen att ringa och boka tid i förväg, helst minst en vecka för att kunna komma. På thaisalongerna har jag varit med om att de frågat ifall de kan dra över tiden eftersom de inte är färdiga med massagen. Har varit på två timmars pass för 600 kr, fått massage av åtta händer samtidigt för 350 kr. Har naturligtvis fått erbjudanden om extra som jag avböjt till en dels förvåning. Men även på de seriösa salogerna har det blivit mer eller mindre intimt, väldigt avslappnande och med glimten i ögat. På svenska salongerna blir man inbäddad i handdukar och det är ett enormt säkerhetsavstånd till de vitala delarna av kroppen.
Men nu ska jag inte skriva allmänt och tråkiga ut er. Det handlade om att knyta ihop säcken på min första salong nu när jag är färdig med letandet. Den fanns inte kvar upptäckte jag men en annan salong i samma lokal. Fast den hade funnits där i fem år enligt tjejen som masserade mig.
Hur som helst det var förra veckan när det var en av de otroligt heta dagarna, dagar som är perfekta för massage. Skönt att komma in i svalkan. En otroligt snygg tjej tog emot mig, det satt ett riktigt träsktroll där. Jag blev lite rädd att det skulle vara hon som tog över massagen, inte helt ovanligt att det finns snygga tjejer i kassan som inte masserar. Men jag drog vinstlotten. Hon presenterade sig med ett "svenskt" namn. Hon hade på sig ett par minimala jeansshorts och en tajt topp. Hon tvättade av mig med våta handdukar och masserade otroligt skönt med fokus på rumpan och insidan av låren när det gällde baksidan.
Vändningen kom och det blev mycket fokus i mellanpartiet. Hon masserade pungen och drog ett par drag i kuken. Jag bara skojar lite sa hon då jag tittade ner på henne. Men hon påpekade att det var bra att den blivit så hård. Det visade att massagen var bra och att jag var frisk!
Det var väldigt trångt och varje gång hon bytte sida fick hon krypa eller snarare smekrulla sig över mig. Hon hamnade ofta sittande grensle ett par sekunder över kuken. Det var en grym dryg timma. Hon var glad, trevlig och pratade bra svenska. Hon pussade mig i pannan då jag fick halvligga i hennes knä då hon masserade ansiktet. Jag passade på att sakta smeka hennes ben.
Jag vet inte riktigt hur jag nu ska klara mig ifrån att inte gå dit igen